Hogyan tudom kiszámolni hogy hány hétjegyű szám egyenlő a fordítottjával?

Köszönöm a válaszokat.

2023. febr. 18. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megnézed, melyik helyiértékre hány különböző számjegy mehet és azokat összeszorzod
2023. febr. 18. 17:18
 2/7 anonim ***** válasza:
13%

Gondoljuk végig.


Lehetséges az, hogy:


1 1 1 0 1 1 1

1 1 1 1 1 1 1

1 1 1 2 1 1 1

...

1 1 1 9 1 1 1


Ez 10 lehetőség


Lehetséges az, hogy:


1 1 2 0 2 1 1

1 1 2 0 2 1 1

...

1 1 9 0 9 1 1


Ez 10 lehetőség, de a középső számjegyet is végig lehet cserélni, tehát 10 * 10 = 100, de ez a 100 lehetőség magába foglalja a legelsőnek említett 10 lehetőséget is.


Tehát látható a logika, ha még eggyel "kijjebb" megyünk akkor az már 10 * 10 * 10 = 1000 lehetőség.


Ha még eggyel kijjebb megyünk akkor az már 10 * 10 * 10 * 10 = 10000 lehetőség.


Tehát összesen 10000 lehetőség van. De a 0 0 0 0 0 0 0, 0 1 0 0 0 1 0, 0 0 1 0 1 0 0 nem rendes szám, tehát 10000 - 3 = 9997 ilyen szám van.


9997 ilyen szám van.


Remélem jól gondoltam végig.

2023. febr. 18. 17:29
 3/7 A kérdező kommentje:

Az elsőn csak 9 lehetséges (mivel 0 nem lehet) így az utólsó helyi értéken is csak 9 lehetséges (mivel így lehet csak a szám palidronszám, vagyis tükörszám, ami ugye azt jelenti hogy a szám egyenlő a fordítottjával) és a többin mind a 10 féle lehetságes.

Ami 9^2*10^5 ami 8100000 és ez szerintem picit sok

2023. febr. 18. 17:36
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Az első négy számjegy meghatározza a maradék három számjegyet. Tehát annyi hétjegyű palindrom szám van, ahány négyjegyű szám.

Egy négyjegyű szám első jegye kilencféle lehet, a többi tízféle. 9 * 10 * 10 * 10 = 9000.

2023. febr. 18. 17:37
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

9 lehetőség az első helyre. (Mivel 0-val nem kezdünk számot)

10 a 2., 3. és 4. helyre.

A maradék háromnak meg meg kell egyeznie az első hárommal. (Csak felcserélve, nyilván.)

9*10*10*10=9000.

2023. febr. 18. 17:37
 6/7 A kérdező kommentje:
írtam egy c++ programot ezen számok megszámolására és 9000-et adott ki. Persze nekem attól még valahogyan ki kéne számolni
2023. febr. 18. 17:39
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen
2023. febr. 18. 17:40