A f(x)= x+2/x+4 függvényt hogyan kell ábrázolni?


2023. márc. 18. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom (x+2)/(x+4) akar lenni.


Érdemes átalakítabi;


= (x+4-2)/(x+4) = (x+4)/(x+4) - 2/(x+4) = 1 - 2/(x+4)


A transzformációnál tanultak szerint az eredeti 1/x függvényt

-4-gyel eltoljuk balra,

-a negatív előjel miatt tükrözzük az x-tengelyre,

-a 2-es szorzó miatt az x-tengelyre merőlegesen tengelyesen nyújtjuk a kétszeresére,

-az 1 miatt 1-gyel feltoljuk.

2023. márc. 18. 21:34
 2/3 anonim ***** válasza:
2023. márc. 18. 23:17
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
Ha a kérdező kérdésére válaszolnánk, akkor érdekesebb függvényt kapnánk.
2023. márc. 19. 08:16