10.-es matematika feladatot hogy oldanád meg?


A választ tippeléssel találtam ki, de fogalmam sincs hogy jön ki itt ülök felette egy órája:

Egy téglalap oldalainak különbsége 14 cm, átlójának hossza 34 cm. Mekkora a téglalap területe?

Betippeltem és oldalaknak kijött a 30cm és 16cm. Pitagorasz tétellel próbáltam megoldani de nem jó valahogy.



2023. márc. 21. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a-b=14


a^2 + b^2 = 34^2


Ezt az egyenletrendszert egyszerűen megoldod.

2023. márc. 21. 16:23
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezzel próbáltam de nem jön ki nekem. Meg ugye nem tudom pontosan az oldalak számát így az 'a' az marad, de a b helyére (a-14)-et írtam. Vagy nem így kellene?
2023. márc. 21. 16:27
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Egyik egyenletből kifejezed az egyik változót, pl az elsőből, hogy b=a-14, beírod a másik egyenletbe és megoldod.
2023. márc. 21. 16:33
 4/7 A kérdező kommentje:

Oké tehát mégegyszer leírom, hogy hogyan írtam fel az egyenletet

34'2=a'2 + (a-14)'2

De nem jön ki jó eredmény

2023. márc. 21. 16:38
 5/7 anonim ***** válasza:
El kell végezned a zárójel négyzetreemelését majd pedig a másodfokú megoldóképlettel megoldod. Ez már alap számolás, ezen nem nagyon lehet segíteni. De az egyenlet a jó megoldást adja
2023. márc. 21. 16:50
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

b=14+a nem pedig b=a-14


(34²=a²+(14+a)²

34²=a²+14²+28a+a²

1156-196=2a²+28a

2a²+28a-960=0

Másodfokú egyenlet megoldó képletével kijön, hogy a1=16, a2=-30 (de mivel a téglalap oldala nem lehet negatív ez a megoldás nem jó.)

b=14+16=30)

2023. márc. 21. 16:52
 7/7 anonim ***** válasza:
(Bocsánat rájöttem, hogy igaza volt a 3-masnak, úgy is jó, csak én máshogy írtam fel.)
2023. márc. 21. 17:01