Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy közép matek érettségin,...

Egy közép matek érettségin, szerintetek melyik a legbonyolultabb feladat típus?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 7. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván az, amelyiket nem tudod megoldani. Ez személyenként változik, például nekem egyik sem az.


Nagy átlagban (tehát ami a többségnek nem szokott menni) a kombinatorikát mondanám nehéznek.

2023. ápr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban a kombinatorika, valszám
2023. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha pl kombinatorika nem annyira megy akkor 90% meglehet?
2023. ápr. 7. 12:45
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Bőven. Kombinatorika általában kevés pontért szokott lenni.

Persze ehhez a többi anyagrész tényleg kell tudnod.

2023. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az összestöbbi full pont, max 2-3 pont hiba lesz azokban
2023. ápr. 7. 12:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azok a valség feladatok, amihez kombinatorika kell.

Egyébként érdemes begyakorolni őket, mert 10-15 pontot a kombi+valség szokott kitenni.

Na meg a koordináta-geometria, az a másik mumus. :)

2023. ápr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 dq ***** válasza:
100%

A 90% nehéz akkor is, ha a kombinatorika megy.


Ha mondjuk feladatonként 3 lépést kell tenned, akkor milyen gyakran hibázhatsz, hogy meglegyen a 90%?


...


De miért nem próbálod ki? Letöltöd, beállítod az órát, megoldod, lepontozod.

2023. ápr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már próbáltam, 7 érettségiből 87% lett 4db, többi 87% felett, max 97% lett.(ott pont nagyon könnyű volt a valszám) :/ eléggé parázok, hisz most sokan jelentkeztek az adott szakra :(
2023. ápr. 7. 17:24
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Írj rám privátban, küldök kombinatorika-anyagot, ha érdekel.


A valszám meg középszinten... Hát nem vagyok vele kibékülve, és akkor még finoman fogalmaztam. Kevés ahhoz, hogy bármi értelmes dolgot megértsen szerencsétlen középiskolás, és elég ahhoz, hogy összezavarodjon. A valszám egy nehéz dolog, nem is ok nélkül az egyik legfiatalabb területe a matematikának. Csak itt nehéz jól beállítani azt a szintet, ami elég ahhoz, hogy érteni is lehessen a valszámot, mert elég sunyi tudomány atekintetben, hogy aranyos kis számolgatásokkal indul, aztán gyorsan elkezdenek röpködni a komolyabb integráltrafós többszörös integrálok.

2023. ápr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ment a PM
2023. ápr. 7. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!