Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a véleményetek a halhatatla...

Mi a véleményetek a halhatatlanságról ill. az örök ifjúságról?

Figyelt kérdés
Fogalmazást kellene írnom róla és nem tudom hogy fogjak hozzá. Ha elmondanátok a ti véleményeteket akkor biztos könnyebben menne. (csak normális válaszokat köszönöm)
2010. okt. 10. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Halhatatlansag: en kiprobalnam, azzal a feltettel, hogy egyszer azt mondhassam, hogy oke, akkor most volt elegem es vege.

Azert lehet erdekes, mert te akkor mar kivulallokent figyeled az emberiseget, valamilyen szinten folottuk allsz es megis egy vagy vele. Erdekes lehet, ahogy generaciokat figyelhetsz meg, csaladok eletet kovetheted nyomon, a vilag fejlodest, pusztulasat, jovojet...

Megtudod, hogy hova vezet ez egesz. Van e hova fejlodnie az embernek, milyen technologia ujdonsagokat hoznak letre, milyen orvostudomanyyi felfedezeseket tesznek majd kozze a tudosok, eghajlatvaltozas...stb.

Valojaban, en szeretnek halhatatlan lenni, akkor is, ha maganyos lennek es egyedul ereznem magam, mert ez a fajta tudas boldogabba tenne, mint egy hetkoznapi ertelemben vett elet.

De, ehhez a halhatatlansaghoz nekem feltetlenul szuksegus az orok ifjusag. El nem tudnam kepzelni, hogy nezhetnek ki 236 evesen...(:

2010. okt. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Amiket írtál nagyon jók. Pár gondolatot beleviszek a fogalmazásba.
2010. okt. 10. 18:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Én azért nem biztos, hogy kipróbálnám. Mert egyrészt, mi értelme van az életnek több ezer éven keresztül, ha a szüleink, családunk, barátaink meghalnak? Még ha fiatalon is élnénk. De örök fiatalon pl. a lelkünk nem a testünkkel együtt "fejlődne", már ha lenne ilyen. Ha valaha is feltalálnák ezt, szerintem csak kevesen lennének képesek elviselni, mert egy idő után már nem lenne több izgalom az életükben. De most komolyan, több száz évesen - de még elég akár hetven, nyolcvan évesnek is lenni - bárki belefáradhat az életbe.


14/L

2010. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg Chuck Norrist.
2010. dec. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!