13 fős társaság sítúrára indul. Közülük hatan nem kötöttek biztosítást. Síelés közben hárman szenvednek olyan sérüléseket, amelyek orvosi beavatkozást igényelnek. Mennyi a valószínűsége, hogy közülük kettőnek volt biztosítása?


a) Mennyi a valószínűsége, hogy közülük kettőnek volt biztosítása?

b) Jelentse ξ a sérültek között a biztosították számát. Határozza meg ξ eloszlását, várható értékét és szórását!



2023. máj. 20. 22:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Hipergeometrikus eloszlas.

N= 13, M=6, n=3

P(ξ=k) = (M alatt n-k)*(N-M alatt k)/

(N alatt n)

k=2 számítható

Varhato erteke: nM/N = 18/13

Szorasa: negyzetgyok[nM/N *(1- M/N)(1- n-1/N-1)] = ngy[18/13 * (1-6/13)*(1-2/12)]= ngy[18/13 * 7/13 * 5/6] = ngy105 /13

2023. máj. 20. 23:57