Ebben a feladatban tudnátok segíteni?


Egy gyárban a szakképzett munkásoknak kifizetett összes bér 60 millió

Ron, az átlagbérük 80 ezer Ron/fő. A szakképzetlen munkásoknak kifizetett

összes bér 120 millió Ron, az átlagbérük 60 ezer Ron/fő. Mennyi a gyár

dolgozóinak együttes átlagbére?



2023. jún. 2. 13:16
 1/1 anonim ***** válasza:

A szakképzett munkások száma: s=60000000/80000=750

A nem szakképzett munkások száma: n=120000000/60000=2000

Az átlagbér: (60000000+120000000)/(750+2000)=65455

2023. jún. 2. 15:38