Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért azt mondja, hogy A-ra,...

Miért azt mondja, hogy A-ra, miért nem azt, hogy A-nak. Tehát: x eleme A-nak és B-nek is? Van ennek valami jelentősége? Csak ez nekem olyan magyartalannak/értlmetlennek tűnik, de persze tudatlan vagyok, valaki biztos el tudja mondani. :-)

Figyelt kérdés
Definíció: Két halmaz egyenlő, ha a két halmaz elemei ugyanazok. Azaz A= , ha minden x eleme (nem tudom az eleme jelet) A-ra x eleme B is, minden y eleme B-re y eleme A is.
2023. jún. 28. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem értelmes a kérdés?
2023. jún. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Definíció: Két halmaz egyenlő, ha a két halmaz elemei ugyanazok. Azaz A=B akkor és csak akkor , ha minden x eleme (nem tudom az eleme jelet) A-ra igaz, hogy x eleme B-nek is, minden y eleme B-re igaz, hogy y eleme A-nak is.
2023. jún. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt úgy értsd, hogy "minden x-re, ami eleme A-nak, fennáll az a feltétel, hogy…".
2023. jún. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy #3 írja, a matematika nyelve ilyenkor rövidít és az állítás első, baloldali elemre vonazkozik. Például "minden x > 4-re igaz, hogy x*x > 16" azt jelenti, hogy "minden olyan x-re, amire x > 4 teljesül, igaz, hogy..."
2023. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!