Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mertan hazi feladat. Megoldott...

Mertan hazi feladat. Megoldottam a feladatot de nem vagyok biztos benne, segitene nekem valaki?

Figyelt kérdés
Legyenek A, B, C egy sik nem kollinearis pontjai, D a sikon kivuli pont. Jeloljuk E,F,G,H-val rendre az AC, BC, AD es BD szakasz felezopontjat. a) Milyen helyzetu a GH egyenes az (ABC) sikhoz viszonyitva? Miert? en ehhez a kerdeshez ezt irtam: GH e(a teljes siknak) (ABC) is e (a teljes siknak)=> GH reszhalmaza (a teljes siknak)=> GH || (ABC). b) Milyen helyzetu az AB egyenes es az (EFHG) sik? Indokold! ehhez ezt irtam: (ABEH) e (ABHG) es (EFGH) e (ABHG) => ABEH || EFGH . c) Igazold, hogy (EFHG) paralelogramma! Ezt hogyan lehet igazolni? A tobbi megoldas helyes? Ha nem meg kerem szepen javitsatok ki. Elore is nagyon szepen koszonom.
2010. okt. 14. 16:12
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!