Van egy szöveges feladat, amit paraméteres egyenlettel kéne megoldani, viszont fogalmam sincs, hogy egyáltalán hogyan is kéne felírni magát az egyenletet.

Így szól a feladat szövege:


Ha "a" liter p %-os és "b" liter q %-os alkohololdatot összeöntünk, hány %-os oldatot kapunk?


Nagyon megköszönném, ha valaki elmagyarázná!



#matematika #szöveges feladat #paraméteresegyenlet
2023. szept. 12. 18:58
 1/1 anonim ***** válasza:

a*p+b*q=(a+b)*x (az alkoholtartalmak egyenlősége)

(a*p+b*q)/(a+b)=x

2023. szept. 12. 19:05