Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent számotokra európaik...

Mit jelent számotokra európaiként élni a világban?

Figyelt kérdés
ezt a házit kaptuk, van pár saját gondolatom is, de remélem ti is tudtok segíteni :)
2010. okt. 17. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nehéz kérdés, hiszen minden kontinensnek megvannak a maga különlegességei és szépségei. nekem pozitívum, hogy Európa rettentően színes és sokoldalú, tehát viszonylag kevesebb utazással rengeteg népet, kultúrát meg lehet ismerni és ez a világ számos helyén jóval kevésbé adott. szerintem kultúrálisan is megbecsültnek számítunk a világban(főleg hogy van nekünk és az egyes itt élő népek a sajátjukat milyen eltökélten védik, de legalábbis próbálják) és pl amerikai filmekben ha Európa kerül szóva mindig kicsit kuriózumként emlegetik. de a legfontosabb számomra, hogy pl mikor amerika még gondolatban sem volt, nekünk már többszáz(sőt, 1000) éves történelmünk volt. ez egyrészt fantasztikus, másrészt szomorú is, hogy mégis azok diktálnak, akiknek a tojáshéj a fenekén van.

de visszatérve az amerikai filmekre ha a film története onnan átvezet európába és mutatják a csodaszép európai városokat mindig büszke vagyok(össze sem lehet hasonlítani a felhőkarcolókkal), még akkoris, ha az nem Magyarország.

2010. okt. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én büszke vagyok arra, hogy európai vagyok. Az európai kultúra nagyon befogadó, képes integrálni más kultúrákat is. Ráadásul az európai ember szabad, lehetőségek tárháza áll a rendelkezésére, ezt leginkább a gondolkodási műveletek szintjén értem, nem feltétlenül a fizikai síkon. Az európai ember a keresztény kultúra révén felnőtt ember. Hozzá teszem nem vagyok vallásos templomba járó személy. Az európai ember okos is.Szerintem.
2010. okt. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én is büszke vagyok nagyon ,hogy európai vagyok,nekem ez a legszimpatikus kontinens,nem olyan veszélyes mint a többi,és olyan sokszínű. i love europe <333
2010. okt. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!