Mekkorák a háromszög A, B, C szögei?

Ha a szokásos jelölésekkel: cos(A) = (a+c)/2b és cos(B) = (a+b)/2c.

2023. szept. 14. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:

A koszinusztétel alkalmazásával:

(b^2+c^2-a^2)/(2bc)=(a+c)/(2b)

(a^2+c^2-b^2)/(2ac)=(a+b)/(2c)

...

2023. szept. 14. 16:46
 2/6 A kérdező kommentje:
??? Nem értem.
2023. szept. 14. 16:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy mi a koszinusztétel?
2023. szept. 14. 16:55
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen. De a szögek hogy jönnek ki?
2023. szept. 14. 16:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Gondolkozz rajt!
2023. szept. 14. 17:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Segítség a gondolkodáshoz:

[link]

2023. szept. 14. 18:36