Első szakdolgozat?

Figyelt kérdés

Első szakdolgozat írása előtt állok. Nagyon kihangsúlyozták, hogy mindig mindenre hivatkozni kell. Mongrafiát , tanulmány kötetet, folyóirat cikket is kell bele tenni mint forrás.

Az érdekelne, hogy a saját eddigi tudásomat is valahol valamikor megtanultam, arra is hivatkozni kell? Mármint ha meg tudom fogalmazni egy fogalmat , de azt nem az internetről néztem. Mert akkor önálló gondolatot alig tudok írni ha mindent hivatkozni kell, hiszen mindent valahonnan tanultam , olvastam.

Kutatás módszertanból kell. Illetve személyesebb dolgot lehet bele írni? Amivel saját tapasztalatom van.

Honnan ismerem fel a monográfiát stb?


2023. szept. 23. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Hát ez a legnehezebb része. Ugye alapesetben egy szakdoga így néz ki:

Absztrakt

1. Bevezetés

2. Irodalmi áttekintés

3. Módszertan

4. Kutatási eredmények

5. Konklúzió


Ugye 1 és 5 nem kíván igazolás, az a sajátod.

A 2. amit tele kell tűzdelni, hiszen a források bemutatása a lényeg.

A 3.-nál csak azokat a tényezőket kell igazolni, hogy mi alapján gondolod helyesnek azt a módszert.

A 4. pontban pedig igazából csak a kutatási eredmények feldolgozásánál, hogy miért megfelelő az adott képlet, azt kell igazolnod.


Ezt nekünk régebben úgy tanították, hogy ami abszolút abszolút common sense, tehát általános iskola 4. osztály és az alatti tananyag, azt nem feltétlenül kell hivatkozni (alapfokú matematikai műveletek, alap kifejezés jelentése, mi milyen színű, stb).


Azon felül viszont mindent, kivétel nélkül.


Amíg nem Chicago-style hivatkozások kellenek, ne félj!


De ha kell további segítség, jelezz, megpróbálhatok segíteni!

2023. szept. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Monográfia az, amiben egy szerző részletesen foglalkozik egy adott témával. Pl. egy doktori munka az. De szerintem neked elég, ha csak lehivatkozod, mikor használod.


"Illetve személyesebb dolgot lehet bele írni? Amivel saját tapasztalatom van."


Én írtam, nem volt vele probléma. De odaírtam, hogy tapasztalatom alapján.


Sőt, sokszor láttam olyat is, bár neked ez még nem érvényes, hogy sokan odaírják, hogy idézet magamtól. (Ha valaki írt már szakdolgozatot, tanulmányt stb.)

2023. szept. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt tanították, hogy amit az egyetemen oktatanak az általános tudás és nem kell lehivatkozni. Azt kell meghivatkoznod, amit te magad forrásnak használsz.
2023. szept. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!