1G gyorsulással - elméletben - mennyi idő alatt érnénk el a fénysebességet?

2023. okt. 14. 11:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%

Gondolom a 9,81 m/s^2-es gyorsulásra gondolsz.


Van az a definíciószintű képlet, hogy a=v/t, ezt rendezve a t=a/v képletet kapjuk. Itt behelyettesítesz az a és a v helyére (miután összehangoltad azok mértékegységeit), és egy egyszerű osztással megkapod az eredményt.

2023. okt. 14. 11:21
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Bármekkora is a gyorsulásod, nem tudod elérni a fénysebességet, mivel nem lehet azzal a sebességgel menni.
2023. okt. 14. 11:27
 3/16 A kérdező kommentje:
1 és mennyi? Ketekitsuk a GT tíz percre
2023. okt. 14. 13:02
 4/16 anonim ***** válasza:
#3, most komolyan... Ne okozzon már problémát két szám elosztása...
2023. okt. 14. 13:25
 5/16 A kérdező kommentje:
Osztani kel?
2023. okt. 14. 16:56
 6/16 Kólauborkával ***** válasza:

c=g*t

Nyílván a c a fénysebesség, g a nehézségi gyorsulás, t pedig az idő.

Az egyenlet átrendezését rád bízom. Igen osztani kell, bár az 1. kicsit elrontotta, megesik.

2023. okt. 14. 20:02
 7/16 Kólauborkával ***** válasza:
Egyébként meg a 2. válaszolónak van igaza, a valóságban tömeggel rendelkező test sosem fogja elérni c-t.
2023. okt. 14. 20:03
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen de elmélet érdekel. Mennyi az annyi?
2023. okt. 14. 22:02
 9/16 anonim ***** válasza:

ELMÉLETILEG NEM LEHET.


Tehát nincs válasz a kérdésedre, mert bármeddig gyorsulsz sose fogod elérni a fénysebességet.

2023. okt. 14. 23:02
 10/16 A kérdező kommentje:
Elméletileg lehet ha kivesztek Einsteint az egyenletből
2023. okt. 15. 05:37
1 2