Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A négyüregű gyomor melyik...

A négyüregű gyomor melyik régiója?

Figyelt kérdés

A négyüregű gyomor azon régiói,ahol nincs sem emésztőenzim, sem gyomorsav kiválasztás latinul és 12 betűs szó és a kérdés az állatokra vonatkozik.


Ezt kaptam házifeladatnak és nem találtam ráválaszt semmilyen könyvben még chat gpt sem szóval aki tud segíteni annak nagyon szépen köszönöm:)



2023. okt. 15. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a bendőre gondoltam, de az rumen vagy proventriculus szóval sehogy se 12 betű.
2023. okt. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

(Pars) aglandularis. Magyarul a nyálkahártya azon részei, ahol nincsenek mirigyek (amik az emésztőenzimeket és a gyomorsavat termelik). Az összes előgyomor nyálkahártyája ilyen, mert csak a valódi gyomorban zajlik enzim- és savtermelés. Ezzel szemben az előgyomrokban az ott élő mikoroorganizmusok segítik az emésztést.)

Rendesen megizzasztó kérdés így vasárnap délután.

2023. okt. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ:)
2023. okt. 15. 18:15
 4/4 anonim ***** válasza:

mégis hol adnak fel ilyen házit?


Pars aglandularis-t nem is használjuk előgyomrokra, mivel értelmetlen hiszen az egész nyálkahártya ilyen, ló és sertés esetében a nyelőcső beszájadzásánál van egy ilyen terület (és a 2-es tök jól leírja, hogy miért ez a neve) ott ennek van jelentősége, mert az a terület nem termel emészőtenzimet, míg a többi igen, a kettő határa meg nagyon gyakran kifekélyesedik. De kérődzőkben mindhárom előgyomor (bendő, recés, leveles v. százrétű) mikrobiális emésztést végez, enzimatikusat nem, azt csak a negyedik, valódi gyomor teszi (oltó), neki viszont egységes, mirigyes nyálkahártyája van.


Szóval a négyüregűt átjavíthatná a feladat írója együregűre. (pontosan ez a megnevezése a ló és sertés gyomrának: együregű összetett gyomor)

2023. okt. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!