Valószínűség számítás, többi lent?


Háromszor valasztunk visszatevés nélkül a (0; 1; 2; 3; 4; 5) halmazból. Legyen E a választott számok

minimuma.

(a) Adja meg E eloszlását!

(b) Mennyi E eloszlásfüggvényének értéke a 2 helyen?

(c) Mennyi valószínűsége, hogy E értéke nagyobb, mint a várhat értékének a duplája?


2023. okt. 16. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:

a)

P(E=0)=(5 alatt 2)/(6 alatt 3)

P(E=1)=(4 alatt 2)/(6 alatt 3)

P(E=2)=(3 alatt 2)/(6 alatt 3)

P(E=3)=(2 alatt 2)/(6 alatt 3)


b)

F(2)=P(E<=2)=1-P(E=3)=19/20


c)

M(E)=P(E=0)*0+P(E=1)*1+P(E=2)*2+P(E=3)*3=3/4

P(E>3/2)=P(E=2)+P(E=3)

2023. okt. 16. 15:08
 2/3 A kérdező kommentje:
a, feladatnál az összes eset az nem 6*5*4? Vagy ez akkor lenne jó ha fontos lenne a sorrend is, de eloszlásnál nem számít?
2023. okt. 16. 15:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Visszatevés nélkül választás esetén (6 alatt 3) választási lehetőség van.
2023. okt. 16. 15:46