Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szöveges feladat? Elakadtam

Szöveges feladat? Elakadtam

Figyelt kérdés

Lehet hogy könnyű, de én ezt nem tudom megoldani, még hasonlóval nem volt dolgom, elvileg másodfokú egyenlettel kellene megoldani...Megköszönném ha segítenél...

Bontsuk fel a 240-et két olyan tényezőre amelyik összege 31.

(eredményt megnéztem hátul:15;16)


2010. okt. 18. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
a két tényezőt jelölje x és y. A feladat szövegéből tudjuk x és y szorzatát, meg az összegét is, ez két egyenlet,két ismeretlen. AZ egyik egyenletből kifejezed az x-et, behelyettesíted a másikba, ezzel kapsz egy másodfokú kifejezést y-ra, megoldod, kapsz két megoldást, ez lesz a 15 és 16. Az y helyére beírva 15-t ill. 16-ot az egyik eredeti egyenletbe látni fogod, hogy x=16 ill. 15 jön ki (amit eddig is tudhattunk x és y szimmetriája miatt, de kezdetben jobb ezt végigszámolni)
2010. okt. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vedd számba, mit tudsz?

1.) Kell találni két számot (x,y), melyeknek a szorzata a megadott szám. (241)

2.) A két keresett szám összege szintén adott (16)


Szólj, ha ennyi nem elég a feladat matematikai megfogalmazásához.

2010. okt. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, de miután megnyomtam a gombot egy pár perccel később megtudtam csinálni, köszönöm azért!
2010. okt. 18. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!