Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy jön ki ez a másodfokú...

Hogy jön ki ez a másodfokú egyenlet?

Figyelt kérdés

Egyenlet:


24+- √(-24)-4*12*3

___________________

2*12


Nekem nem jön ki semmi, mert mínusz nem lehet a gyök alatt, matekosok légyszi szánjatok meg és írjátok le, hogy minek kéne kijönnie és miért! 😭


2023. okt. 24. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Rugaszkodj neki még egyszer, mert itt semmi sem stimmel. Kezdve ott, hogy a kérdésedben nem szerepel egyenlet.


(Ha a megoldóképletre gondolsz, akkor - valószínűleg - lehagytál egy négyzetet.)

2023. okt. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez van pedig a példában. Igen, ez már a behelyettesített megoldóképlet. Akkor leírom az eredetit:


12x^2-24x+3

2023. okt. 24. 10:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Itt meg lehagytad az "=0".

Itt nézd meg:

[link]

2023. okt. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krwkco ***** válasza:
42%
A gyök alatt b^2-4ac-nek kellene lenni. Ahogy 1-es nagyon jól megtippelte, kihagytad a négyzetre emelést.
2023. okt. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Végül nem az volt a hibám, itt a gyakorin valóban lemaradt a négyzet, de amikor számoltam a számológéppel nem hagytam le.

A hiba az volt, hogy a -24-et nem tettem zárójelbe négyzetre emelés előtt, hanem csak simán írtam, így mindig -576 jött ki, nem +576 😭.


Köszönöm hármas külön ezt a geogebra-t!!! Szuper!

2023. okt. 24. 10:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy 1 és 4 írja.

Viszont a 12x²-24x+3=0 egyenletet érdemes leosztani 3-mal, hiszen minden együtthatóján ránézésre is látszik, hogy többszöröse a 3-nak: 4x²-8x+1=0.

Ez a végeredményt természetesen nem fogja befolyásolni, viszont kisebb számokkal könnyebb (akár fejben is) számolni, így kisebb a hibalehetőség is.

Eredményül így is, úgy is 1 ± √(3)/2 fog kijönni.

2023. okt. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5: Látod, látod: a számológép tudja, hogy a hatványozás magasabb rendű művelet, mint a szorzás ;) A negatív előjel valójában ugye egy –1-gyel való szorzás rövidítése: –24² = –1*24². Így kifejtve egyértelműbb, melyiket kell előbb elvégezni.


Tipp: mivel a b² eredménye mindenképpen pozitív lesz a valós számok körében, ezért ebben az egy, különleges esetben nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod a b előjelét, és legközelebb simán csak a 24²-t üsd be a számológépbe a (–24)² helyett! Az eredményük ugyanannyi lesz. Ne bajlódj a mínusszal meg a zárójelekkel, mert látod: most is megszívattad vele magad ;)

2023. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#5

A szerzőnek jár a köszönet:

[link]

2023. okt. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
5-7-8, feltételezem, hogy Te egy válaszoló vagy! Külön köszönet a plusz tippekért és igen, a szerzőnek is hála, de neked is, mert belinkelted! A hozzám hasonlóknak ez nagy segítség. 😄
2023. okt. 24. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!