A személyvonat óránként 60km-t a gyorsvonat pedig 90km-t tett meg 1 óra alatt a személyvonat a bejelölt utat 6 óra alatt tette meg. Meddig tartott ugyan az az út a gyorsvonatnak?


2023. nov. 4. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi nem megy? Hol akadtál el?
2023. nov. 4. 10:56
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak kiváncsi vagyok jól e számoltam ki. 3 óra jött ki nekem.
2023. nov. 4. 11:01
 3/4 A kérdező kommentje:
Vagyis 4 nem is 3. Úgy csináltam hogy 60×6=90×X
2023. nov. 4. 11:29
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

6*60=90*t

...

2023. nov. 4. 11:31