Bontsa fel 30-at két pozitív szám összegére,úgy hogy az egyik tag négyzetének és a másik tagnak a szorzata maximális legyen!

Emellett valaki tudna segíteni általánosságban hogy kell megildani az optimalizálást? (Minimalizálás/maximalizálás)



nov. 13. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:

1. tag: x

2. tag: 30-x

x^2×(30-x)=30*x^2-x^3 maximális legyen.

Veszed az első derivátat: 60*x-3*x^2=0 amiből x=0 vagy x=20

Ebből ránézésre látszik hogy a két szám a 20 és 10.


Szélsőérték feladatok a témakör.

nov. 13. 14:07
 2/2 anonim ***** válasza:

Számtani-mértanival is kihozható:


10³ = [(a/2+a/2+b)/3]³ ≥ [(a/2)²b] = a²b/4

nov. 13. 14:18