Mi a valós megoldása √(x-5)=x²-5 -nek?


nov. 15. 13:35
 1/4 A kérdező kommentje:

Jaj, elrontottam a kiírást!!!


Ez a jó:


√(x+5)=x²-5

nov. 15. 13:47
 2/4 anonim ***** válasza:
x1 =(-sqrt{17} - 1)/2 }, x2 =(sqrt{21} + 1)/2
nov. 15. 14:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocs!


x1 =(-sqrt(17) - 1)/2, x2 =(sqrt(21) + 1)/2

nov. 15. 14:15
 4/4 anonim ***** válasza:
64%

Kezeljük általánosabban.

Vegyük a √(x+y)=x²-y egyenletet, ahol x,y ismeretlenek.

Emeljük négyzetre, bontsuk föl a zárójelet, majd rendezzük nullára az egyenletet, ami y-ra másodfokú lesz. Oldjuk meg ezt a megoldóképlettel. A gyök alatti rész teljes négyzet lesz, tehát nagymértékben egyszerűsödik a formula. Legyen most y=5, és innentől már két, x-re másodfokú egyenletet kell megoldani.

nov. 15. 19:22