Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ventillátoros feladatban...

Ventillátoros feladatban kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 feladat közül az egyik homályos számomra.

Válasszunk ki egy ventilátort, amely Q=dd*10 m3/h térfogatáram légcserét

biztosít Δp=mm/10 bar nyomáskülönbség esetén is, ahol d a születési nap, m pedig a születési hónap.

Nem világos, hogy a nyomáskülönbség itt nem Pa-ban kell, hogy legyen? Például szeptemberi születésnél ez 0,9 bar = 90000 Pa nyomáskülönbséget jelent, az nem sok picit? Köszönöm előre is a segítséget!



nov. 18. 19:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nem Pa-t, hanem kPa-t szerettem volna írni.
nov. 18. 19:31
 2/14 anonim ***** válasza:
Ja, így elég életszerűtlenek az adatok.
nov. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 krwkco ***** válasza:

"ahol d a születési nap, m pedig a születési hónap."

Vicces. :-)

Ezek a feladat szövegkörnyezetében biztosan nem ezt jelentik.

nov. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hogy erted ezt krwkco?
nov. 19. 09:27
 5/14 krwkco ***** válasza:

"Hogy erted ezt krwkco?"

Úgy, hogy mi köze van a születési dátumnak egy ventillátor szállítókapacitásához vagy a létrehozott nyomáskülönbségéhez? Egyáltalán, kinek a születési dátumáról lenne szó?

A yyyy-mm-dd valóban logikusan év-hónap-napot jelent, de itt nem. Akkor sem, ha a pontosan vannak idézve a képletek, amivel kapcsolatban szintén vannak kételyeim. Ez egy neten fellelhető vagy könyvben szereplő feladat? Van rá link?

nov. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Valaki vicces kedvében van...
nov. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A csoportban tanuló diákok születési dátumáról. De a feladat pontosan erről szól, és van még egy feladat egy szivattyús, ahol ugyan így kell kiválasztani a szivattyút. A 3. feladat irreleváns, ott véleményezni kell egy beépített szivattyút. Megjegyzem, ennek az az oka, hogy mindenki önállóan dolgozzon, tehát mindenki más ventillátort, és szivattyút találjon. Csatolom a képet, akkor elhidjétek. Nem, nem vagyok vicces kedvemben, csak szeretném megcsinálni a 2. házit (1., és 3. készen van), csak a létrehozott nyomáskülönbség, mivel én magam szeptemberi vagyok 9/10 bar, ami nekem sok.

[link]

nov. 19. 11:01
 8/14 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a kérdésem, hogy jól gondolom-e, hogy ekkora létrehozott nyomáskülönbség nem lehet, hanem vagy elírta a nevezőt (mondjuk születési hónap osztva 1000 bar), vagy a mértékegységet a tanár?
nov. 19. 11:03
 9/14 krwkco ***** válasza:

Ventillátor esetén a nyomáskülönbség valóban irreális. Pl. decemberi születés esetén ez 1,2 atmoszférát jelentene.

Az egyik oldalon közel vákuum, a másik oldalon meg 1,2 atmoszféra? Vagy az 1 atmoszférás levegőt a ventillátor 2,2 atmoszférára sűrítené? Az inkább egy gyenge kompresszor.

nov. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ezért nem teljesen világos.

Mit javasoltok, irjak a tanarnak egy mailt, hogy pontositsa a feladatot?

Vagy keressek akkor egy kompresszort?

nov. 19. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!