Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Honnan tudom valamiről, hogy...

Honnan tudom valamiről, hogy fémes kötés, kovalen kötés vagy inonos kötés?

Figyelt kérdés
És ha valamiben kovanlens kötés van, az azt jelenti hogy molekula képződik, tehát biztos lesz másodrendű kötése?

nov. 21. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
El kell olvasnod a tankönyvből.
nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs tankönyvünk, és órán csak az elméleteket vettük ezekből a kötésekből, ezért nem tudom hogyan alkalmazzam és állapítsam meg őket
nov. 21. 20:04
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
A mozaikos kémia könyvek a neten vannak, a periódusos rendszer meg a függvénytáblában.
nov. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zcom09 ***** válasza:
100%

Fémes kötés: fémekben

Kovalens: olyan elemek közt amiknél az elektronegativitásuk közötti különbség nem túl nagy. Nincs kőbe vésve de 0,2-2,1 között erős a kovalens jelleg. De elképzelhető hogy egy adott tanár máshogy kéri. (kivétel elemi molekulák amiknél nincs EN beli különbség, azok is kovalensek) Példa: H-O, H-C, N-O

Ionos: olyan elemek közt amiknél az elektronegativitásuk közötti különbség nagy. Általában 2,1 nagyobb különbségnél az ionos jelleg dominál. Példa NaCl, FeCl3, LiF

nov. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!