Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell megoldani ezt a...

Hogy kell megoldani ezt a matekfeladot?

Figyelt kérdés

3 kockával dobunk. Mekkora a valószínűsége, hogy az egyik kockával hatost dobunk, feltéve, hogy a dobott számok összege 12?


Segítsetek kérlek.



nov. 26. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Az összes eset most a 12 összegű dobások. Mivel nincs belőle sok eset, akár manuálisan is össze lehet szedni. A kedvező eset pedig ezek közül azok az esetek, amelyek tartalmaznak 6-ost.
nov. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krwkco ***** válasza:
Ez feltételes valószínűség. Éppen azt tanuljátok? Azzal kell megoldani?
nov. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-esnek: Igen, úgy tudom azzal.
nov. 26. 19:26
 4/7 krwkco ***** válasza:

P(A∣B)=P(AB)/P(B) A feltéve B valószínűsége

"A" esemény: az egyik kockával hatost dobunk

"B" esemény: a dobott számok összege 12

"AB" esemény: az egyik kockával hatost dobunk és a dobott számok összege 12.

"B" és "AB" valószínűségét a kedvező esetek/összes esetek módszerrel kell kiszámolni.

nov. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kösz szépen.
nov. 26. 21:33
 6/7 A kérdező kommentje:
Teljesen vakon vagyok. 1 óráig agyaltam rajta, de semmi, valahogy nem tiszta a képlet. Leírnád kérlek számokkal?
nov. 27. 00:36
 7/7 krwkco ***** válasza:

A kockákat megkülönböztethetőnek kell venni. Az egyik az 1-es, a másik a 2-es, a harmadik a 3-as. Így pl. a 4,5,6 nem ugyanaz az eset, mint a 6,5,4.

Az összes esetek száma: 6^3=216 "B"-re és "AB" -re is.

"B" esemény: a dobott számok összege 12. A kedvező esetek:

1 5 6

2 4 6

2 5 5

3 3 6

3 4 5

4 4 4 (Ha nem rontottam el. :-) )

Csak a nem csökkenő számsorokat írtuk fel. A többit permutációval kapjuk meg. Három külömböző számra (3 számsor) 3!, két egyforma számra (2 számsor) 3!/2!, 3 egyforma számra (1 számsor) 3!/3! a szorzó. Gondolom, innen már megy és ki tudod számolni "B" valószínűségét.

"AB" valószínűsége hasonló, csak ki kell válogatni azokat az eseteket, amiben van 6-os.

(Egyébként a végeredmény ugyanaz lesz, mint amit 1-es javasolt, de feltételes valószínűségekkel így kell számolni. Az ő módszere külön indoklást, bizonyítást igényel hogy erre a kisérletre alkalmazható.)

nov. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!