Le tudja nekem ezt valaki vezetni, hogy mik lesznek a sorozat határértékei?

lim(n-->9) (n*n)

jan. 2. 14:43
 1/2 A kérdező kommentje:
lim(n-->9) n^2
jan. 2. 14:43
 2/2 anonim válasza:

A határérték kiszámításához egyszerűen helyettesítsd be a megadott értéket a függvénybe:


lim(n*n)

⁡n→9

lim(n⋅n) = lim (n^2)

n→9 n→9


Ez a határérték azt mutatja meg, hogy mi történik a függvény értékével, ahogy n közelít 9-hez. A kifejezés n^2, tehát a négyzetre emelés, és a határérték számítása:

9^2=81


Ezért

lim(n*n) = 81

⁡n→9

jan. 8. 21:34