Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az alábbi sorozatnak mi lehet...

Az alábbi sorozatnak mi lehet a határértéke?

Figyelt kérdés
lim n->∞ (n+1/n+2)^n+3. "e"-vel kellene megadni(e=1+1/n)^n. Arra jutottam , hogy a számlálót átírtam n+2-2+1-re, hogy tudjak a nevezővel egyszerűsíteni, így kaptam (1-1/n+2)^n+3-on. Ezután elakadtam és nem vagyok benne biztos, hogy jól csinálom-e. Az n+2 helyett "k"-t helyettesítettem be és az alábbit kaptam: (1-1/k)^k+1. Ebből nem tudom, hogyan tudnék "e"-t alakítani. Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném!

2017. nov. 12. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a számláló kisebb, mint a nevező, akkor a tört értéke biztosan 1-nél kisebb, tehát csak 1-valami alakra tudod hozni. Úgy kellene átalakítani, hogy a számláló legyen a nagyobb, akkor már 1+valami alakú lesz.

Érdemes úgy kezdeni a történetet, hogy veszed a tört reciprokát, de mivel a tört reciprokát veszed, ezért (-1)-edik hatványra kell emelni, hogy ne változzon a kifejezés:


(((n+2)/(n+1))^(-1))^(n+3)


A hatványozás azonosságainak értelmében a kitevők összeszorozhatóak, és mivel a szorzás tényezői felcserélhetőek, ezért a hatványkitevők is helyet cserélhetnek:


(((n+2)/(n+1))^(n+3))^(-1)


Erről már be tudod látni a határértéket?

2017. nov. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen. Köszönöm szépen! Nagyon sokat segített!
2017. nov. 12. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!