Bonhádiék téglalap alakú elöszobájukba két szönyeget teritettek le, amelyek pontosan olyan szélesek, mint maga az elöszoba. A helység egyik végébe egy négyzet alakú, másik végébe egy 3m hosszú téglalap alakú szönyeg került. A kettö között 0,75 m^2-nyi terület fedetlenül maradt. Milyen széles az elöszoba, ha területe 7,5 m^2?

jan. 3. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyen a szoba szélessége "x"


Első szőnyeg területe = x négyzet.

Mivel ez a szőnyeg négyzet alakú, ezért ugyanolyan hosszú, mint széles.

A másik szőnyeg 3m szorozva x területű.

Vegyük a métert alapnak. Így 3x a területe, hossza 3, szélessége x.

És maradt egy 0,75 négyzetméteres terület.


Vagyis T(szőnyeg 1) + T(szőnyeg 2) + T(üres) = 7,5m^2

x^2 + 3x + 0,75 = 7,5.


Innen egy másodfokú egyenletünk van.

jan. 3. 18:15
 2/3 anonim válasza:

x az előszoba szélessége akkor

3X+0,75+Xnégyzeten=7,5


Xnégyzeten+3X=6,75

jan. 3. 18:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Ember, rajzold le.


Fogsz egy téglalapot, az egyik oldala legyen x, a másik meg Y, legyen y a hosszab, így értelemszerűen x a rövidebb.


Szóval van a téglalap, rajzolsz bele egy négyzetet, az az egyik szőnyeg, pont olyan hosszú, mint amilyen széles, szóval mindkét oldala x.


A másik végébe meg rajzolsz egy másik téglalapot, annak ugye egyik oldala x, a másik meg 3 méter.


Kimaradt egy rész, az is téglalap, mit is tudunk róla?

1. Területe 0,75m².

2. Oldalai x és y-x-3 méter.


A nagy téglalap területe meg 7,5m².


Innen már biztos menni fog.

jan. 3. 18:16