Ezeket a feladatokat hogyan lehetne megoldani? Valaki segítene?

7.28-tól 7.39-ig
jan. 4. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

7.28 megoldása: ...


........



7.39 megoldása: ...

jan. 4. 20:42
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
Ezek koordináták?
jan. 4. 20:43
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Nem. A kérdező annyira balfék, hogy elfelejtette belinkelni a feladatokat.
jan. 4. 20:44
 4/5 A kérdező kommentje:
jan. 4. 20:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

7.34

A C=Q/U összefüggésben melyik az álladó? A C, akkor mi a válasz? Ha C nem változik és U-t kétszeresére növeljük, akkor Q…


7.35

A kondenzátor töltése: Q=C·U

A kondenzátor energiája: W=0,5·C·U²


7.36

C=Q/U


7.37

Párhuzamos kapcsolásnál U1=U2=U. Az egyes kondenzátorok töltése Q=C·U.

Soros kapcsolásnál U1=U2=U/2. Az egyes kondenzátorok töltése Q=0,5·C·U.


7.38

Párhuzamos kapcsolásnál:

Q1=C1·U

Q2=C2·U

U1=U2=U

Soros kapcsolásnál:

U1=U·C2/(C1+C2)

U2=U·C1/(C1+C2)

Q1=C1·U1

Q2=C2·U2


7.39

Három sorosan: Ce=C/3

Három párhuzamosan: Ce=3C

Kettő párhuzamosan egy velük sorosan: Ce=(2C·C)/(2C+C)=2C/3

Kettő sorosan egy velük párhuzamosan: Ce=C/2+C=1,5C

jan. 5. 00:14