Egy baráti társaságban mindenki mindenkivel kezet fogott, de az egyikük nem jegyezte meg, hogy kit köszöntött már, és 4 emberrel duplán fogott kezet. Hányan vannak a társaságban?

jan. 9. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet megállapítani.
jan. 9. 08:47
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
#1-nek igaza van. Ha egy kicsit is elgondolkodsz, és fölrajzolod egy ábrára, hogy valaki 4 emberrel duplán fogott kezet (pl. dupla vonallal), akkor az ábrát simán ki lehet egészíteni tetszőleges számú újabb emberekkel úgy, hogy a feladatban leírtak megvalósulnak. Szerintem egy adatot lefelejtettél, vagy pedig a feladat kitűzője nem volt a helyzet magaslatán.
jan. 9. 09:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
5<=
jan. 9. 09:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudja, kivel fogott kezet, honnan tudja, hogy azzal agyel másr másodszor fog kezet?
jan. 9. 11:03
 5/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat elirtam...


Egy baráti társaságban mindenki mindenkivel kezet fogott, de az egyikük nem jegyezte meg, hogy kit köszöntött már, és 4 emberrel duplán fogott kezet. Igy összesen 82 kézfogás történt. Hányan vannak a társaságban?


Kiderült hogy a feladat hibás, mert 13 kellene kijönnie.


Leírom ide a levezetést:


X= emberek száma

82-8=74

X-1= egy ember



X(X*1)=74

X(négyzeten)-1x=74 /-74

X(négyzeten)-1x-74=0


a=1

b=-1

c=-74


X1,2=1+- négyzetgyök alatt (-1)[négyzeten]-4*1*(-74) tört vonal alatt 2x1


X1,2=1+- négyzetgyök alatt 297 tört vonal alatt 2


1+-17,23 tört vonal alatt 2


X1= 9,17

X2= 8,13


Mivel nem egész szám, így nincs megoldás.

jan. 11. 08:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nyilván, hisz rossz a képlet
jan. 11. 09:02
 7/8 anonim ***** válasza:

82 kézfogás történt. Ha az a 4 nem történt volna meg, akkor pont mindenki mindenkivel egyszer fogott volna kezet. Ezt a négyet kivonjuk, így ha mindenki mindenkivel, akkor 78 kézfogás történt. Innen az egyenlet:


{n*(n-1)}/2=78

A másodfokú egyenletet megoldva:

n1=13

n2=-12

gyökök adódnak.

n2 a feladat szövege értelmében


n=13


Ha valami nem teljesen világos, kérdezz, itt, vagy privátban.

jan. 12. 10:16
 8/8 anonim ***** válasza:

n2 a feladat szövege értelmében nyilván nem megoldás.


A képletben egyébként azért kell kettővel osztani, hogy egy kézfogást ne vegyünk figyelembe mindkét partner felől.

jan. 12. 10:20