Egy téglalap kerülete 80cm, területe 336cm2. Mekkorák a téglalap oldalai?

jan. 17. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

a+b=40

ab=336

---------

a=40-b

(40-b)b=336

b^2-40b+336=0

b1=28 b2=12

a1=12 a2=28

jan. 17. 18:52
 2/4 A kérdező kommentje:

b^2-40b+336=0


Miért +366, nem -336?

jan. 17. 18:57
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem nem jön ki egészre a végén
jan. 17. 19:19
 4/4 anonim ***** válasza:

„b^2-40b+336=0

Miért +366, nem -336?”

Ezért:

(40−b)b=336

40b−b²=336

Az egyenlet baloldalán levő tagokat vidd át a jobboldalra:

0=b²−40b+336

b=[40±√(1600−4·336)]/2

b=[40±√(256)]/2

b=(40±16)/2

b1=(40+16)/2=28

b2=(40−16)/2=12

Ha neked nem egész szám jött ki, akkor valahol elszámoltad.

jan. 18. 22:18