Hogy kell egy számtani sorozat első tagját, differenciáját, és általános alakját kiszámítani?


Példa:

Határozzuk meg a számtani sorozat első elemét, differenciáját és általános (n-edik)tagját a következő adatokból

A2=5

A7=15


2010. okt. 24. 19:56
 1/1 anonim ***** válasza:
57%

a2=a1+d

a7=a1+6d=a2+5d --> 15=5+5d --> d=2

5=a1+2 --> a1=3

an=a1+d(n-1) --> an=3+5(n-1)

Szerintem nem olyan nehéz... :/

2010. okt. 24. 20:33