Amikor valakik egyszerre mondanak ki valamit, miért használják a jinx szót?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a jelentése vészmadár és babona. Utóbbinál pedig váratlan vendégről van szó. De a vészmadarat negatívan értik, így úgy jön le, hogy a „váratlan vendégtől mentsen meg az Isten”. Akkor hogy is van ez?

márc. 19. 23:31
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Mi van? A jinx az rontást, átkot, gyakorlatban balszerencsét jelent. Lejinxeled a másikat, hogy ne neked legyen rossz.
márc. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha együtt mondok ki valakivel valamit, ami egyébként váratlan vendéget jelent, lejinxelem, hogy... Miért is? Hogy ne nekem legyen váratlan vendégem? 🤔 Biztos így van... Valaki tudja a valódi választ?
márc. 20. 02:42
 3/10 A kérdező kommentje:
Minden váratlan vendég tehát átok az 1-esnek. Ez idáig érthető.
márc. 20. 02:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Szövegkörnyezet?


Mert szerintem mind a kettő játszhat, tehát nem vársz senkit (mondjuk pihenni akarsz), valaki mondja, hogy majd jön valaki, te meg mondod neki, hogy ne vészmadárkodjon... vagy vársz valakit a másik meg azt mondja, hogy úgysem jön el (pl randin)

márc. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazad van!
márc. 20. 07:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Az váratlan vendéges egyszerre mondás és a jinxelés két teljesen külön dolog.
márc. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, nos, sokáig máshogy értelmeztük. Mindazonáltal mindig jött váratlan vendég vagy személyesen, vagy telefonhívás vagy levél/üzenet formájában. Jól bebeszéltük magunknak. Kíváncsi vagyok, ezek után is így lesz-e...
márc. 20. 11:18
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"Amikor valakik egyszerre mondanak ki valamit, miért használják a jinx szót?"

Nem használják.

márc. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8/8 De... 😂 😂 😂
márc. 20. 23:55
 10/10 anonim ***** válasza:
De nem. Én pl. nem is ismertem a szót, pedig folyamatosan egy csomó ember között vagyok. Amikor egyszerre mondanak valamit, egyszerűen csak nevetnek egy jót, vagy azt mondják "egyszerre mondtuk".
márc. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!