Matek. Segíts a következő feladatba? LÉCCIKe!


A számolást is írd le.

a feladat:

16-2+63:9×3-4×6+19=..


2010. okt. 28. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ejnye-bejnye.. A feladat rém egyszerű, csak tudni kellene, hogy a műveleteknek van prioritási sorrendjük. A hatványozásról nem szólva, mert az még magasabb, itt is szorzás/osztás aztán az összeadás/kivonás.

És akkor ((63/9)*3)-(4*6)+(16-2)+19=30

2010. okt. 28. 17:08
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

igen, de nem fontos semmi zárójelet használnod, mert tudjuk, hogyha szorzás is és osztás is van a feladatban, akkor balról jobbra oldjuk meg sorban a feladatot. Így is 30 lesz az eredmény.

16-2+63:9*3-4*6+19

16-2+7*3-24+19

16-2+21-24+19

14+21-24+19

35-24+19

11+19=30 :)

2010. okt. 28. 20:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Röhögve számolom ki. :D


63:9=7

7×3=21

4×6=24


Így marad a...


16-2+21=

16-2=14

14+21=35


35-24=11

11+19=30


Így az eredmény harminc, vagyis 30.

Talán csak figyelni kéne órán, de már másodikban tanultuk a sorrendet, tisztán emlékszem.


11/L

2010. okt. 31. 16:25