Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehet évszámokat...

Hogyan lehet évszámokat hatékonyan megtanulni?

Figyelt kérdés
Nem sok van, csak 113 darab,és minden nap 25-öt tanulok, de már nem emlékszem arra amit tegnap tanultam. Őskortól Hunyadi Mátyásig kell, az őskort tudom, a középkort is, de az ókor teljesen kiesett, és nem maradnak meg, keverem őket. Mit csináljak? :(
2010. nov. 6. 11:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt kihagytam, hogy leírom őket, színessel kihúzom a dolgokat, és kártyácskákat is csináltam, de ugyanúgy semmi. :(
2010. nov. 6. 11:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld meg azt, hogy a napi 25-öt nem egyszerre tanulod. Memorizálod egyszer reggel. Aztán délután és este is, vagy még több időpontban átnézed. Mindig visszakérdezéssel kezdd, hogy tudd, mire emlékszel. Ami nem megy, memorizáld még egyszer. Másnap először kérdezd vissza magadtól az előző összes évszámot. Ami nem megy, azt sajnos fel kell venni az aznapi listára. Így az is lehet, hogy egy nap 30 évszámot kell megjegyezni... És lehet, hogy nem 5, hanem 6 napig tart majd a tanulás...
2010. nov. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ez a baj, hogy keddre kellene. :( mindig visszakérdezem az előzőeket, ezzel kezdem, van 75 kártyám már, és tegnap például 50ből 42 ment. ma reggel már csak 50ből 31. De megpróbálom ahogy mondtad :) köszi!!
2010. nov. 6. 12:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Esetleg még azt megpróbálhatod, hogy valamilyen memoriterhez kötöd az évszámot. Pl. az Aranybulla könnyen megjegyezhető, mert csak 2-esből áll. Nyílván az államalapításkor indultak a királyok is Mo.-n, így 1000 után van. Tehát 1222.

A Muhi csata is egy amolyan kis sorozatnak fogható fel: 1,2,4. Aztán kezdi előről:1. Tehát 1241.

2010. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

dejóó :D köszi :) ez is jó!

Amúgy most ellenőriztem a tudást, 75-ből 61 ment, szóval egy kis relax után újra nekiülök! Köszönöm a tippeket!

2010. nov. 6. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!