Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerinted milyen ez a fogalmaz...

Szerinted milyen ez a fogalmazás? (Légy jó mindhalálig,8. osztály)

Figyelt kérdés

Pakk érkezett

I.Október közepe volt. Nyilas Mihály ezen napja is úgy indult, mint a többi. Péntek, volt ezért (szokásához híven) elment a pedellushoz, megnézni a hirdetőtáblát és azon az érkezett levelek címzetteinek listáját. Ekkor látta meg, hogy az ő neve is szerepel a felsorolásban.

II.Izgalomba jött, előkésztette a pedellusnak, a levelekért járó két krajcárt és bement a szobába. Az iskolaszolga megkérdezte nevét, de hosszas keresés után sem találta a Misinek szánt levelet. Megkérdezte a fiútól, hogy biztos olvasta kint a nevét? A gyermek határozott igennel válaszolt. Ekkor az öreg megvilágosodott, majd felkiáltott:

-Hiszen magának nem is levele jött, hanem pakkja!

Misi megdermedt, nem akarta elhinni, hogy pakkja jött. Elkérte szállítólevelet, aláírta az ívet, odaadta a két krajcárt és a nagy lendületében, ment is volna, ki a szobából, mikor a pedellus rákiáltott:

-Öt krajcár lesz, nem kettő!

A fiú megfordult és odaadott a pedellusnak még három krajcárt. Csöngettek. A fiú szaladni kezdett és épphogy beért a latin órára. Misi a jó hírt Gimesinek mondta el először. Barátja megkapta Misitől a szállítólevelet, és alaposan szemügyre vette.

-Három és fél kiló. -Jelentette ki.

Orczynak is feltűnt, hogy valamiről nagyon beszélnek padtársai, megkérdezte, mi a párbeszéd témája.

-Pakkot kapott, Nyilas. -Válaszolt Gimesi.

Pakkot? –Kérdezett vissza Orczy, akinek, mint gazdag úrfinak, fogalma sem volt róla, mi az a pakk.

Gimesinek fel is tűnt a fiú értetlensége és jót kuncogott rajta. Az óra hátralévő részében, a Misiék mögött ülő két padsor is tudomást szerzett a pakkról és tulajdonosát faggatták, mit szeretne kapni abban a csomagban? Vége lett a latin órának és az utána következő számtannak is. Már dél volt. Misi felment a coetusba, ahol még több embernek dicsekedett el, a kapott elemózsiájáról. A pakkért Misi Sándor Mihállyal ment el a postára. Délután kettőre értek vissza és már csöngettek a délutáni órákra, így Misi pakkja a ládáján maradt.

Vallás következett. Gimesi megkérdezte Misitől, mi volt a pakkban, mire a fiú csak annyit válaszolt: „Nem tudom, nem volt időm felbontani” Vége lett a vallásnak, majd az azt követő magyarnak is. Nyilas az órák után izgatottan ment fel a coetusba. Ahogy benyitott látja, hogy mindenki az asztal körül áll és eszik. Közelebb ment és megpillantotta kinyitott csomagját, azt majszolták annyira. A szobafőnök később jött be és nagyon dühös volt.

-Ki bontotta fel?

A diákok azt válaszolták, hogy már ki volt bontva, azt hitték Misi, hagyta ott nekik. Nyilas közben azért törte magát, hogy miért nem tudta pakkját elzárni. Megkapta a dobozt, és a levelet kezdte benne keresni.

-Itt van a levél! –Kiáltott fel Andrási.

A pakkot egyébként, az A-isták bontották ki, mivel nekik nem volt második órájuk. Név szerint: Andrási, Böszörményi és egy fiú, akit Tök Marcinak csúfoltak. A levélben pogácsa is volt, Misi ezt csócsálta miközben anyja levelét, olvasta.

-Hol a kenőcs? –Kérdezte Nyilas a többiektől.

Milyen kenőcs? –Kérdeztek vissza a többiek, értetlenkedve.

-Édesanyám írja, hogy kenőcsöt készített a kezemre, ha kifújná a szél és a cipőmre.

III.Kiderült, hogy a kenőcsöt, vajnak nézték, és kenyérrel együtt megették a többiek. Szerintem méltó büntetésük volt azok után, hogy felbontották Nyilas Mihály pakkját.


Vége


Szerinted hányast ér? Mit írjak még bele, mit írjak még át, mik a hibák benne?


2010. nov. 9. 19:07
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
100%
köszi:)) csomó időt így megspórolok...köszi h kiírtad
2011. dec. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
Köszi, szerintem rohadt jó, bár a magyar tanárom 3mast adott rá XDD Azt írta, hogy kusza a történet, de nem értem miért, amm sztem rohadt jó XD
2012. jan. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
Szuper fogalmazás :)
2012. dec. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
100%
ÁÁÁ, megmentetted az életem nekem is ! :) kösziii, és amúgy nagyon jó fogalmazás !
2013. jan. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
jó csak az a bajom hogy a tárgyalástol meg mikor meg mikor csendőrők mentek misiért misiért az sincs benne. De amugy nagyon jó én is le másolom azért kapok érte egy 3ast nekem az bőven elég.
2013. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 tiácskácska válasza:
köszi ezt fogom írni fogalmazásként
2013. aug. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
100%
megmentettél.:D
2013. nov. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
100%
nagyon jó!Én is csórom ha nem baj..Köszike :DD *-*
2013. dec. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Lilolu12 válasza:
Nekünk az életéről kellet írni..Nem olvastam végig ebben az is benne van !! :D
2014. jan. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 hollotom310 válasza:
Uhhh ez most nagyon jol jött köszii,biztos hogy ezt irom
2014. szept. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!