Kloy kérdése:

Hogyan lehet jellemezni Francia ország helyzetéből az első világháborút?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy nem az országnak a szempontjából kell nézni elsősorban (veszteség, meg nyereség stb), hanem az emberekéből, akik abban az időben éltek...

(tehát pl a francia katonák hová és mikor mentek harcolni... stb)


Meg egyáltalán: mikor voltak az előkészületek? Már 1892-ben egy orosz-francia egyezmény született, melyet kiegészített az 1904-ben megkötött francia-angol egyezmény... Mindegy szóval 1907-ben már megalakult a 3-as Antant. A világháború pedig 14-ben kezdődött el.


Szóval akkor egy ember mikor jelenthette ki, hogy "Háború lesz!" (vagy a "Háború szelei fújnak...") ??

(ilyenekre és hasonlókra vagyok kíváncsi)


2010. nov. 12. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem Francia ország, hanem FRANCIAORSZÁG!!!!
2011. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát, kössz a tippet, de nem ezt kérdeztem...
2011. jan. 8. 13:49
 3/3 anonim válasza:
Érezni kb. 1870-től lehetett, főleg Franciaországban, Elzász-Lotaringia elvétele és a német császárság kikiáltása elég mély sebeket ejtette a francia nép lelkületén. Még arra is képesek voltak, hogy az ősellenség angolokkal szövetkezzenek. Hát a háború alatt kb. azt érezték, hogy ezt elbuktuk. Szenvedtek, mint mindenhol, jegyrendszer és egyéb cuki dolgok miatt. Majdnem elvesztették Párizst, és a nyugati front majd' 90%-a országuk területén húzódott. Úgy hogy elég pipák voltak szerintem.
2011. jan. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!