ab+3b-2a-6= ?
2010. nov. 13. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi is ezt tanuljuk.

Jó matekos vagyok.

De fogalmam sincs :S

Biztos ez a kérdés?

2010. nov. 13. 20:26
 2/8 anonim válasza:
100%
ab+3b-2a-6 = ab+3b-2a-3*2 = a(b-2)+3(b-2) = (b-2)(a+3)
2010. nov. 13. 20:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

(b-2)(a+3)


Hogy hogy csináltam? Ránéztem, és tudtam. Láttam, hogy az a-t meg kell szorozni 2-vel, mert 2a. Láttam, hogy az a-t szorozni kell b-vel. Így a két részben (a két zárójeles részben) mindenképpen az egyikben a-nak a másikban b-nek kell lennie, mert ab-van az egyenletben. A végén -6-van, el kellett érnem, hogy az előjelek máshol is stimmeljenek. Így lett -2 és +3.

2010. nov. 13. 20:28
 4/8 anonim ***** válasza:

20:28

ő meg gondolkodott azon, hogy hogyan kell levezetni :)

2010. nov. 13. 20:29
 5/8 anonim válasza:

20:29

Szerintem neki szüksége van a levezetésre is... Nem magam miatt vezettem le, hanem csak segíteni akartam...

2010. nov. 13. 20:31
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

20:31

De jól csináltad. Hirtelen nekem nem jutott volna eszembe átalakítgatni, végig a megoldóképletre gondoltam.

2010. nov. 13. 20:35
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Mégis milyen megoldóképletre???
2010. nov. 13. 20:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Nos ha nem tűnt volna fel, tipikusan másodfokú egyenlet formája van.

(a+c)(a+b)

aa+ab+ca+cb

2010. nov. 13. 20:58