Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mekkora az a, b, c oldalhosszú...

Mekkora az a, b, c oldalhosszúságú háromszög leghosszabb oldalához tartozó magasság, ha a=5cm, b=4cm, c=2gyök2-3cm?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 07:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én azt se tudom hogy ez hanyadikos tananyag(megjegyezném hogy 8.-os vagyok)

Nézegettem,lerajzoltam,mivel idén már csináltam ilyet,megkerestem a képleteket gyakorlóban.

Szóval te h-t keresel,a h-t pedig úgy számítjuk,hogy p szorozva q-val.Nos,neked nincs se h-d,se q-d,ezért nekem őszintén megmondva fogalmam sincs.

De azt tippelném,hogy 25.De csak azért mert négyzetre emeltem az 5-öt...xd

2010. nov. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
De ez biztosan nem jó,azt hozzáteszem
2010. nov. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha lerajzolod a háromszöget és behúzod a keresett magasságot, akkor az ábrán látsz két derékszögű háromszöget. A magasság a leghosszabb oldalt két szakaszra bontja. Az egyik legyen x, akkor a másik 5-x hosszúságú.

Aztán felírod mind a két derékszögű háromszögre a Pithagorasz-tételt, kifejezed belőlük az eredeti háromszög magasságát és a kettőt egyenlővé teszed.

Ebből megkapod az x-et, abból pedig újabb Pithagorsz-tétellel jön a magasság.

2010. nov. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van. Tényleg lehet magasságtételt is használni. Azt nem írom most le.
2010. nov. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Illetve nem. Mert túl kevés az adat.

Bocsi.

2010. nov. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

háhá,erre mostmár én is rájöttem,de ha meg lenne adva a p,vagy a q,akkor már lehetne...xd

csak nincs...

2010. nov. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
várjál, minnyá kiszámolom neked és leírom :)
2010. nov. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

a=5 leghosszabb, ezért elfelezed, és a vele szemközti csúcshoz húzol egy egyenest, ugye ez lesz a magassága a háromszögnek

b=4

c=(2-3)a gyök alatt? - igazából nem is kell :)


mivel a magasság merőleges az oldalra, ezért a derékszögű 3szögben alkalmazható szögfüggvényekkel ki tudjuk számolni. A bé és a magasság által bezárt szög legyen alfa.


sin alfa= a per bé, azaz sin alfa= 2,5 per 4, tehát alfa = 38,68fok


ha már tudjuk az alfát, a béből és a szögből ki tudjuk számolni a magasságot:


cos alfa= m per b, azaz cos 38,68fok*4= m, azaz m= 3,12cm

2010. nov. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Utolsó rosszat írt. Ha az oldalfelező pontot összekötöd a szemközti ponttal, akkor nem a magasságot, hanem a súlyvonalat kapod. csak akkor esik egybe, ha a háromszög egyenlő szárú!


Aki nem tudja a feladat megoldását, az ne írjon már butaságokat!!!!

2010. nov. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A c oldal hossza (2√2) - 3 ?

Mert ha igen, akkor gáz van, ugyanis a 'c' értéke ekkor negatív.

2010. nov. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!