Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyar házi- Időmértékes...

Magyar házi- Időmértékes verselés. Tudsz segíteni?

Figyelt kérdés

Már most ám igazán rosszul lett Döbrögi, rendes

Orvosokat hívtak, s kurrenst küldöztek az ország

Minden részéhez, Lúdas Matyi megfogatása

Végett; csakhogy az ő képét igazára leírni

Nem lehetett, minthogy mindég más színbe jelent meg. -


Ennek az 5 sornak kéne az időmértékes verselése. Az, hogy rövid, vagy hosszú.

Rövid: U

Hosszú: _


Lécci csak az írjon akinek legalább a 4-ese megvan magyarból és akinek tényleg van fogalma evvel kapcsolatban. Köszi előre is! :D


2010. nov. 27. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, mik a szabályok, nem? Hosszú magánhangzó (á, é, í, ó, ő, ú, ű) hosszú lesz, ha rövid a magánhangzó, de utána két mássalhangzó jön, akkor is. A sor utolsójánál szoktak csalni a költők, mert ott elvileg figyelembe kell venni a következő sor elejét, de valójában ez nem olyan fontos, szóval az lehet rövid emg hosszú is. Próbáld magadban hangosan ütemre mondani, hallani fogod, hogy jön ki.

Amúgy gondolom, nem csak az kéne, hogy rövid-e vagy hosszú, hanem az is, melyik spondeusz és így tovább, de hidd el, az se akkora mutatvány. Próbáld meg tátá-kra, tátiti-kre meg táti-kre felosztani. Ha még mindig nem megy, akkor kérdezz.

2010. nov. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hálás vagyok neked! És ha lehetnek 100x felpontoználak, de sajna csak 1x lehet. Mostmár értem!! :D:D:D

Amugy azok, hogy diktalus meg jambus meg ezek, felismerem őket csak azt nem tudtam, hogy hosszú-e vagy rövid. A légyeg, hogy mostmár megy hála neked és mindenképp megy a zöld! :D Köszi és további szép estét! Jó látni, hogy vannak még kedves lelkek is! :D

2010. nov. 27. 17:33
 3/3 A kérdező kommentje:

lehetne*


Na mostmár csak helyesen írni kéne megtanuljak xD

2010. nov. 27. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!