Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy írjam meg? Irodalom...

Hogy írjam meg? Irodalom fogalmazás "Képzelezbeli fa vagyok és a környezet szennyezésről írok egy társamnak"

Figyelt kérdés

Meg írtam eddig de ez csak normális kis füzetbe 31 sor és nekem egy teljes A4 lap kéne tele. Még mit írjak hozzá?

Kedves Barátom!

Kissé szokatlannak tűnhet, hogy egy fa ír levelet.

Az írásra az késztet, hogy velem együtt sok társam beteg. Ezt a betegséget az emberek tűzelhalásnak nevezik, ez a betegség a nagyon súlyos baktériumos fertőzés. Emiatt sok erdő pusztul ki és a benne élő állatok is. Az emberek nem ügyelnek a környezetre. Vannak, akik erdők szélére dobják ki a szemetet. Az emberek különböző módon szennyezik környezetüket, pl.: sok erdő irtása, autók kipufogó gáza, különböző vegyszerek, háztartási szemét és ipari szemét, különböző gázok. Ezáltal mi fák nehezebben tudunk, lélegezi és oxigént termelni. A környezetszennyezés lehet fizikai (zajszennyezés, hő szennyezés, fényszennyezés), kémiai ((szennyvíz,talajszennyezés) , vagy biológiai. A vízszennyezés az mikor műtrágya vagy magas foszfát, nitrát tisztátlanul kerül a vizekbe és ezért a vízben élő élőlények nem jutnak elegendő oxigénhez, tápanyaghoz,fényhez.Az algák toxinja az emberre is veszélyes. Vannak olyan természetvédő emberek szerte a világon, akik tesznek a környezetért,akár iskolákat megmozgatnak a környezetért. Magyarországon a szelektív hulladék gyűjtés , különböző anyagokat újrahasznosítnak ezek a programok gyárakban. A szemeteknek különböző nevű, színű kukák vannak (papír hulladék, műanyag hulladék, fehér üveg hulladék stb.)


2010. nov. 28. 12:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát szerintem kezdhetnéd egytörténettel h hogyan él egy fa mit csinál az életben maradáshoz,mire jó és ezzel kapsz egy kiindulási pontot majd ezután leírod h az ember egy majális alkalmával mit tesz az erdővel pl. vagy kiválasztasz egy szennyezési módot és azzal írsz egy történetet.És mint tudjuk ebben az esetben te vagy a fa leírhatod h mit érzel,mitörténik veled,hogyan éled meg az elmúlást.Az emberek mit gondolnak a fák írtásáról.

Befejezésnek pedig leírhatod h hogyan előzhetnénk meg azt h a fák ne pusztuljank ki és h nelegyen ilyen nagymértékű erdőírtás a Földön. :D

2010. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!