Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy ballagó osztályban mindenk...

Egy ballagó osztályban mindenki megajándékozza minden osztálytársát a saját fényképével. Mennyi volt az osztálylétszám, ha 1056 fénykép cserélt gazdát? Levezetné nekem ezt valaki?

Figyelt kérdés

Két szám szorzata 60, négyzetgyökük összege 169. Melyik ez a szám?


mind két esetben elvileg másodfokú egyenlettel kellene megoldani. KÉRLEK SEGÍTSETEK NAGYON FONTOS!!!!!


2010. nov. 30. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Az osztálylétszám 33.


Üdv, HajDoktor

2010. nov. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt is letudná nekem írni, hogy ezt hogyan számolta ki. a megoldást én is tudom, hiszen a könyv hátuljában benne van. csak azt nem tudom, hogy hogyan kell kiszámolni.
2010. nov. 30. 18:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Az elsőnél nem árulom el, hogy mi a megoldás, de gondolj pl egy sorozatra, aztán leld meg a "szabályt"

1->0 2->2 3->6 4->12 5->20 stb. (értsd egy embernél 0, kettőnél 2 fénykép cserél gazdát). Ha meg a szabály akkor egyenlővé teszed 1056-tal, rendezel 0-ra, és szépen megoldod az egyenletet, majd csak a pozitív szám lesz a megoldásod, mivel mínusz akárhány fős osztály nincs. (Amúgy tök reális szám jön ki.)


Másodiknál meg felírsz kettő kétismeretlenes egyenletrendszert.

2010. nov. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az a baj, h nem tudom, hogyan kell felírni az egyenlet rendszert:$
2010. nov. 30. 18:03
 5/7 anonim ***** válasza:
a fényképes levezetése; x ballagó x-1 nek ad fényképet, mert saját magán kívül mindenkinek ad, tehát x*(x-1)=1056 Ezt kell 0-ra redukálni és megoldani a másodfokú egyenletet.
2010. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

a második kérdés szerintem több sebből vérzik. Vagy én vagyok tök hülye hozzá :(

Már a kérdés sem tiszta, mivel nem egy keresett szám lehet szerintem hanem kettő. Ezen felül a 60 at nem lehet olyan szorzatra felbontani, amik négyzetszámok lesznek. 9*4=36; 4*16=64, ráadásul, ha gyököt vonunk ezekből a számokból, majd összeadjuk őket, semmiképp nem lehet nagyobb, mint az eredeti számok szorzata.

2010. nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

lehet megfejtettem, már csak a kérdést kell helyesen feltenni, mert a fent látható tuti nem jó!!!!

169-60=109=100+9

100 gyöke 10; 9-nek 3; 10+3=13

és láss csodát 169 gyöke 13

tehát lehet hogy a 13-at keresed, csak az a kérdés, hogy mi a kérdés :)

2010. dec. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!