Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Légyjó mindhalálig fejezet címei?

Légyjó mindhalálig fejezet címei?

Figyelt kérdés
sürgős lennne!!
2010. dec. 7. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Kinyitod a könyvet és kiírod belőle.
2010. dec. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nincs meg a könyv -_-
2010. dec. 7. 17:23
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Ez a válaszolós nekem is válaszolt ebben a témakörben is,innen üzenem neki h ROHADJON MEG!!!
2010. dec. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]



ELSŐ FEJEZET

amelyben egy kisdiák elveszíti a kalapját, s emiatt késő télig hajadonfővel jár szegényke esőben, hóban, míg csak a közömbös világ is észre nem veszi a rendellenes állapotot


MÁSODIK FEJEZET

amelyben a kisdiák pakkot kap hazulról, s egyszerre nevezetes ember lesz, megszokja, hogy a szemek ránézzenek, aztán nagy veszélybe kerül, és az ösztön vakmerően ügyessé teszi; végre pompás kondíciót kap, s pénzt keres


HARMADIK FEJEZET

amelyben a kisdiák szorgalmasan dolgozik, tanul, jelesekre felelget, és két barátra tesz szert


NEGYEDIK FEJEZET

mely az előbbinek folytatása, de valami más történik benne, mint amit vártunk, mert az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember


ÖTÖDIK FEJEZET

amelyben a kisdiák családok életébe keveredik bele, s olyan dolgokról hall, és olyanokat lát, amik nem tartoznak a gimnáziumi tananyaghoz: például szerelmes leveleket közvetít, ami szintén hiányzik az "államilag jóváhagyott" tantervből


HATODIK FEJEZET

amelyben legnevezetesebb, hogy a kisdiák fölfedezi Debrecen egyetlen évszázados történelmi emlékét, amely nem várrom, nem palota, nem márvány és nem érc, hanem egy háromszáz éves gizgaz bokor egy ház ablaka alatt


HETEDIK FEJEZET

amelyben csodálatos, hogy a szenvedő ember körül is minden természetes és vidám; szinte nem érdemes élni, ha az élet ilyen kevéssé vesz részt a szív fájdalmában


NYOLCADIK FEJEZET

amelyben kitűnik, hogy Misi olyan gyerek, aki nem szereti, ha vele foglalkoznak, kivált mikor valami kellemetlenség áll a háta mögött: hagyják békén; jó ilyenkor haza és nagy gondokra gondolni, jó elfelejteni a nagy mellett a kis bajt


KILENCEDIK FEJEZET

amelyben isten tudja csak, mi fog történni; a kisdiák örül, hogy szombat van ez után a nehéz hét után; úgy érzi, ma be fog valami fejeződni: hét végére kell, hogy a bajoknak is vége legyen


TIZEDIK FEJEZET

amelyben szomorú és nehéz vasárnapra virrad a kisdiák, zúgó fejjel néz a jövőbe, s valami ismeretlen erő hajtja olyan utakra, amerre különben soha el nem indult volna


TIZENEGYEDIK FEJEZET

amelyben a kisdiák átmegy a felnőttek minden gyötrelmén, gyermekül ismeri meg a kenyérkereső emberek földi szenvedéseit


TIZENKETTEDIK FEJEZET

amelyben kiviláglik, hogy a kis Misi egész életében minden munkáját ugyanolyan csodálatos és rendkívüli zűrzavarok és kétségbeejtő válságok között vitte végbe, mint első kis versének költését

2010. dec. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

Nem rohadok meg, hanem röhögök a kis hülyéken, akik nem jutnak el a legelemibb kereső használatáig sem. Meg lesz@rják a munkát és magától értetődőnek tartják, hogy majd megcsinálja más helyettük.


Jöhet a lepontozás :)))))

2010. dec. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

de szerintem akkor se kéne ilyeneket írni..

vagy neked az a legnagyobb elfoglaltságod hogy másokat piszkálj? ne haragudj de ez szánalom....

2010. dec. 9. 20:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem. Normális kérdésekre normálisan szoktam válaszolni.


De azért ne várjátok már el 10 évesen, hogy majd mindent a hátsód alá tesznek mások. Ez igenis felháborít.

2010. dec. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

10 éves? ._.

a másik meg elnézést hogy feltettem egy kérdést..

2010. dec. 11. 10:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért szerintem egy köszönömöt illetve volna írnod, hogy segítettem. :) Nekem jól esett volna. :)
2010. dec. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
bocsánat és köszönöm. csak egyesek felháboritóak:S
2010. dec. 11. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!