Hogyan kell megoldani az alábbi matek feladatokat?

Figyelt kérdés

Van egy ABCDA`B`C`D` téglatestem. Ki kell számitsam a térfogatát, amihez viszont szükségem van mindhárom oldalának a hosszúságára, de csak kettő van megadva. Az AA`=5 cm, az AB=5, és az AE=13.


Ki tudnám számolni pitagorasszal a hiányzó BC oldal hosszát a BCD háromszögből, de ahhoz ismernem kellene a BD-t. Az AE-t pit.-al ki tudom számítani az AA`E háromszögből. AE=12. Ha tudom az AE-t, akkor az AEB háromszögből ki tudom számolni az EB-t. És már csak a DE hossza hiányzik ahhoz hogy megkapjam mekkora a DB, de azt sehogy se tudom kiszámolni. Nem jövök rá, hogyan kellene. Léci, segítsetek!


2011. jan. 3. 17:26
1 2
 1/11 kanóc ***** válasza:
Mi az E pont?
2011. jan. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a rajz lemaradt: [link]
2011. jan. 3. 17:37
 3/11 kanóc ***** válasza:
Ez még mindig kevés. Az E az az A-hoz tartozó magasság talppontja az ABD háromszögben?
2011. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kanóc ***** válasza:
Nem lehet magasság-talppont.
2011. jan. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
így volt a feladatban: A` távolsága DB-től 13 cm. A tanárnő megmutatta, hogy három merőleges tétel segítségével kell húzni egy merőlegest a DB-re A-ból, ami lett AE. Majd összekötni az A` -et az E-vel. Tehát AE merőleges BD-re, és A` távolsága DB-től=A`E=13 cm
2011. jan. 3. 18:01
 6/11 kanóc ***** válasza:

Valami nem stimmel. Azt írtad, hogy AA=5 és AB=5, azaz az ABB'A' egy négyzet, és az A' távolsága B-től 5*gyök(2), ami kb 7,1

Az A' távolsága a BD-től nem lehet 13, hiszen pont és szakasz távolsága a legkisebb távolság, amit a pontból a szakasz valamelyik pontjához húzhatunk, és pl. már az A'B távolság (7,1) is kisebb 13-nál.

2011. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, AB=15. Nem tudom, hogy írhattam el, elnézést.
2011. jan. 3. 18:35
 8/11 kanóc ***** válasza:
Ok, mindjárt megnézem.
2011. jan. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. jan. 3. 19:00
 10/11 kanóc ***** válasza:

Tekintsük az ABD derékszögű háromszöget az AE magassággal együtt. Tudjuk: AE = 12 és ED = 9

Középiskolában tanított tétel (hasonló háromszögekkel könnyen bizonyítható): A derékszögű háromszögben az átfogóra húzott magasság (most AE) éppen mértani közepe annak a két szakasznak, amire a magasság az átfogót felosztotta. Aránypárral felírva:

ED/AE = AE/EB, amiből ED = 144/9

2011. jan. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!