Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Aki profi irodalomból azon...

Aki profi irodalomból azon belül az ANTHIGONÉBÓL SEGÍTSEN! Ne egyszavas válaszokat írj ha már a továbbra kattintasz! Bővebben lent!?

Figyelt kérdés

Az alábbi kérdésekre kellene válaszolni.

1.Árulónak tartja-e a testvérét Polüneikészt Anthigoné?

2.Tesz-e különbséget a két elhunyt testvér között Kreón?

3.Akar-e büntetni a győzelmi dalt éneklő Kar?

4.Hogyan hatnak Kreónra Teiresziasz szavai az 5.epeiszodiónban?

5.Miért különösen legyőzhető Kreón?

6Melyik jelenet bizonyítja hogy"Anthigoné az igaszság és az élet halhatatlan szerelmese : a boldogságot,nem a halált keresi"?

7.Anthigoné és Kreón összecsapásában az alapvető konfliktuson kívül még milyen ellentétek figyelhetőek meg?

8.Mi a kórus szerepe az Anthigonéban?

9.Milyen értékrendet képvisel a kórus Anthigoné és a király összeütközésében?

10.Mi jellemzi a drámában ember és élet Isten végzetkapcsolatát?


2011. jan. 4. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Olvasd el.
2011. jan. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én ezt kérdést komolyságból írtam ki és remélem hogy valaki segít is majd. Ha szándékoznám elolvasni akkor nem pazarolnám itt helyet. Abban reménykedem hogy lesz valaki rajtad kívül aki komolyan veszi és segít!
2011. jan. 4. 18:29
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem sejtette az első válaszoló hogy nem akarod elolvasni Csak tudod, itt olyanoknak szoktak segíteni aki azért csinál is valamit Mondjuk elolvas egy könyvet és kell írni a róla valamit, de nem tudja, hogyan álljon neki Az ilyeneknek szívesen segítenek, de akik arra is lusták hogy elolvassanak egy rövid drámát, ami az európai kultúra szerves része és legfeljebb 2-3 órát elvenne a drága idődből... Hát azokat nem sajnálom ha nem kapnak választ
2011. jan. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!