Egy test egyenletes körmozgást végez, tömege 5 kg, centripetális gyorsulása 2500 m/s négyzet. T=12s. Adjuk meg a centripetális erőt, a pálya sugarát, és a szögsebességet, illetve a 2 perc alatti szögelfordulást radiánban. Segítenél?

2011. jan. 16. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Fcp=m*acp.

omega=2pi/T

omega*r=gyök(acp*r)--->Ebből megvan a sugár.

d(alfa)=omega*dt

2011. jan. 16. 17:35
 2/6 A kérdező kommentje:

Omega = 2pí/T = 2*3.14/12s=0.523 1/s


Fcp = 5kg * 2500 m/s = 12.500 kg*m/s (Newton)


omega*r=gyök(acp*r) <-- ezt nem nagyon értem

2011. jan. 16. 18:33
 3/6 anonim ***** válasza:

omega*r=gyök(acp*r) <-- ezt nem nagyon értem


r-et kell kifejezni. Négyzetre emelsz, osztasz r-el és kész:


r=acp/omega négyzet

r=9139,80 m=9,1 km.

2011. jan. 16. 19:50
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi Sokat segítettél még a szögelfordulással van gondom...
2011. jan. 17. 15:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Mint írtam:


d(alfa)=omega*dt


Ide behelyettesítesz, és ennyi. A 2 percet ugye átváltod secundumba. A szögelfordulás radiánba adódik.

2011. jan. 17. 19:50
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2011. jan. 18. 13:33