Van egy 6cm oldalú ABCD négyzet. Belsejébe megszerkesztem az ABE szabályos háromszöget. Hogyan kell kiszámolni az EC szakaszt?

Figyelt kérdés
2011. nov. 12. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
hát az ABE szabályos 3szög, szal a szögei 60fokosak, így a BCE 3szög Bnél lévő szöge 30fok, és mivel egyenlő száru, igy a többi szöge 75fok (BE és BC nyílván 6cm), innen meg sin vagy cos tétellel kiszámolod a 3. oldalát v is a EC szakaszt
2011. nov. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én így csinálnám:

[link]

2011. nov. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
A trükk ebben az egészben az,hogy simán behúzol egy egyenest amely felezi az alapot valamint párhuzamos az oldallal és akkor ugye használnod kell a szabályos háromszög magasságát amely 3gyök3 cm és a keresett EC szakaszunk egy pitagorasz háromszög átfogója azaz(jobb lenne ha tudnék ábrát mutatni) megtudom határozni a pitagorasz tétellel vagyis amikor én oda berajzoltam azt az alapot felező és oldallal párhuzamos egyenest akkor a távolság az E pontnak a pontig amelynél elmetszni az egyenes a negyzetet a felső pont az egyenlő a negyzet oldala minusz 3gyök3 vagyis a magasság mert ez az egyenes paruzamos volt az oldallal ( ez annak a pitagorsz 3szögnek az egyik befogója a masik pedig 3 mert az alapot felezi az egyenes és akk onnan már tudod csak a bibi h csunya szám,NEM KELL SEMMIFÉLE SZÖGFÜGGVÉNY az erdemény pedig EC=gyökben 72-36szorgyök3 vagyis 6gyök2 -6.
2011. nov. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha készítesz egy ábrát, láthatod, hogy egy egyenlő szárú háromszög alapját kell kiszámolni. A két szár egyenlő a négyzet oldalával, a szárszög pedig 30 fok.

Ezek után lehet válogatni a megoldási módszerekben. Szögfüggvény, Pithagorász tétel, koszinusz tétel, amelyik szimpatikusabb neked. :-)

2011. nov. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
xD ugyanazt mondtad el csak én 8ikos vok te meg kicsit több
2011. nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A # 2/4-es válaszoló ábrájának jelöléseivel

Legyen

EC = b

BE = BC = a

EBC szög = 30°


A 'b' oldalra a koszinusz tétel

b² = a² + a² - 2*a*a*cosα

b² = 2a² - 2a²*cosα

b² = 2a²(2 - cosα)

mivel

cosα = √3 /2

behelyettesítés, egyszerűsítés után

b = a*√(2 - √3)

===========


Másik megoldás

Mivel az ECF szög = 15°

ezért

b = a/2*cos15°

=============


A behelyettesítés legyen a kérdező feladata


DeeDee

*******

2011. nov. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még a koszinusz tételnél nem tartunk, 8.-os vagyok. Azt a választ megértettem,amelyik Pitagoras tétellel van megoldva!
2011. nov. 12. 18:22
 8/9 anonim válasza:
Gondolom mész Curie matekversenyre vagy valamilyenre hisz ilyen nem nagyon van órán.
2011. nov. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen versenyfeladat,de Te már előrébb járhatsz mint én!
2011. nov. 12. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!