Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia:A periodusos rendszerben...

Kémia:A periodusos rendszerben levő rendszám egyenlő az egy atomban levő protonok számával? Hogy lehet kiszámolni az elektronok és a neutronok számát?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Nem igaz, hogy ez nincs a könyvedben. Próbáltad már ott keresni?
2011. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerinted nem ott, meg a füzetben kezdtem a keresést?A kérdésre válaszoljatok!
2011. jan. 24. 17:00
 3/7 anonim ***** válasza:

igen, egyenlő a protonszámmal

és atomok esetében ez megegyezik az elektronok számával.

A protonok és a neutronok számának összege az atomtömeggel egyenlő.


Amúgy kizárt dolog, hogy nincs benne a könyvedben.

Mintha kihagyták volna az olvasókönyvből a C betű-t.

2011. jan. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A rendszám az egyenlő a protonok és az elektronok számával.

Azaz példával: Magnézium rendszáma 12 --> 12 elektron, 12 proton van benne. (protonszám=elektronszám)

A tömegszám a protonok és neutronok számának összege. A magnézium tömegszáma 24, a rendszám alapján látod, hogy 12 proton van benne, így neutron: 24-12=12.

Remélem érthető :)

2011. jan. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok: egyébként biztos vagyok benne én is, hogy ez benne van a könyvedben az atomoknál. Ez a legalapvetőbb dolog mondhatni a kémiában, így szinte lehetetlen, hogy van olyan kémia tankönyv, amelyik ezt kihagyja teljesen. De nem lényeg, remélem érthető volt a magyarázatom. :)
2011. jan. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkit megértettem, már megtalálta, de a lecke végén volt, én meg nem lapoztzam és ezért nem láttam, viszont azt nem értem, hogy a rendszám az egy db. atomra vonatkozik(pl 1 db Mg atomban 12proton van)a tömeg(Mg-nál 24g)az egy MOL atomra vonatkozik, nem?Javítsatok ki ha rosszul mondom!Előre is kösz!
2011. jan. 24. 20:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Relatív atomtömeg ÉS moláris tömeg is egyben. Így midkettő számolható belőle, neutronszám és tömeg is. :)
2011. jan. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!