Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1. Varjú a vak varjú? -A...

1. Varjú a vak varjú? -A választ indokoljátok! 2. Mi a fizibusz? 3. Mi a jelentésbeli különbség a vak varjú és vakvarjú között? 4. , Ha nem is varjú és nem is vak, mivel magyarázható az na furcsa gúnynév? A lórik egyik példája? (6 betűs)

Figyelt kérdés
Én ezt nem Tom :P xd de léci segítsetek !!Köszönőm Ellőre is!
2011. jan. 29. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:

A vak varjú az varjú, de a vakvarjú az nem varjú, hanem bakcsó. A gémfélék közé tartozó madár. A vak varjú azért varjú, mert külön írva azt jelenti, hogy olyan varjú (madár), ami nem lát. (1. és 3. kérdésre a válasz)

4. Azért nevezik vakvarjúnak, mert a hangja hasonló: bak-vak. Innen ered ez a furcsa név.

2011. jan. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az 1. vagyok?

De hogy jön ezekhez a kérdésekhez a Fizibusz?

Mert az egy program, ahol természettudományokat tanító tanárok elmennek különböző városokba egy speciális busszal, és kísérleteket mutatnak be.


Még annyit engedj meg nekem, hogy: légyszi és előre. Bár biztosan csak elgépelted, de mégis...

2011. jan. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megint én. Most látom, hogy kérdőjelet tettem: szóval az 1. és most már a 2. válaszoló is én voltam. :-)
2011. jan. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A vakvarjú így egyben a bakcsó egy másik neve. Nem vak, és nem varjú. Ezt a nevét a hangjáról kapta. Így kiált: Kvak-kvak-kvak!
2011. jan. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2011. jan. 29. 19:51
 6/8 anonim ***** válasza:

A 2. kérdésre azt hiszem itt találod a választ.

[link]

2011. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


Az utolsónak:


Tényleg, ez eszembe sem jutott, látszik, hogy most oktatási területen dolgozom, csak arra tudok koncentrálni!

2011. jan. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Vakvarjú jelentése: A varjú tollát fényféle fordítva észrevehető hogy nem csak fekete, hanem a szélénél kékes lilásan csillog. Mint madár képviseli szín által ráruházott tulajdonságot. A lila szín a Biró, az ítélet, és a végrehajtás. A Sárkány hatos számú farka végén is az anyagi világ megítéléseként a kékes lila szín jelenik meg. Gyermek mondókában is szerepel a Varjú tulajdonsága


Csip-csip csóka,

Vakvarjúcska.

Jó volt-e a

Kisfiúcska?

Ha jó volt a

Kisfiúcska,

Nem csíp meg a

Vakvarjúcska.

Megítélés, Döntés, Végrehajtás

De ajánlom Arany János: Vörös Rébék

Egy Igazságos Ítéletnél, szűkséges pártatlanság megnyilvánulása, mint Justitiánál. Nincs szeme, vagyis vak, mert be van kötve, és a mi varjúnk is ezért vak!

2018. febr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!