Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene nekem? Angol...

Valaki segítene nekem? Angol fogalmazásba.

Figyelt kérdés

Egyszerűen nemtudom lefordítani..tudok minden szót csak nem tudom mondattá összerakni.Valaki segítsen nekem lécci.A fogalmazás kb.ennyi lenne:

Tegnap elindultam a barátnőmhöz.Mentem és valaki előjött a bokorból.Nagyon megijedtem.Nem ismertem.A barátnőmig futottam és szóltam a barátnőmnek hogy valaki követ.Felhívtuk a rendőrséget és ők nem találtak senkit.Számomra még mindig rejtély hogy ki volt az.

Ezt fordítsa le nekem valaki nagyon nagyon könyörgöm.Múlt iőbe kell lenni az egésznek.És az utolsó mondata mindenképp ez legyen.NAgyon szépen köszönöm előre is.


17/L


2011. febr. 3. 17:31
 1/6 anonim válasza:

Nem pontos fordítás, kihagytam,hozzátettem,kicsit átírtam :D de remélem azért vmit tudok segíteni:D

Yesterday I was walking to my friend. Suddenly, a man appeared from the bush. He was following me. I was very frightened. I was running to my friend's house, and I told her that someone was following me. We phoned the police. They came,but they didn't find him. It has been a mystery for me,who was the man.

2011. febr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyjából jó, pláne, hogy gondolom, ha nem tudod egyedül lefordítani, feltűnne a tanárnak, ha egy profi szöveget beadnál holnap. Ha ragaszkodsz az utolsó mondathoz: For me, it is still a mystery who that (man) was.
2011. febr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az elsőé jó, csak az a baj, hogy csak egyszerű mondatokból áll, és nem hangzik nagyon jól...


Yesterday, while I was walking to my friend's house, somebody suddendly appeared from the bush. I didn't know who he was and I soon realized that I was being followed. I got really scared and ran until I reached my friend's house, where I told her about that weird man and we decided to call the police. They didn't find that man and for me, it's still a mystery who he was.

2011. febr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ja, egyébként az én fordításom sem nagyon pontos, de kb ugyanaz, csak egy picit még csavartam rajta (már a megfogalmazáson) pl.: I soon realized that I was being followed. = szinte rögtön rájöttem, hogy követnek.

csak kb ilyen változtatások voltak, úgyhogy remélem jó lesz és remélem segítettem!

14/L

2011. febr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kamionkerék válasza:

Yersterday I was on my way to my friend's house. I was walking and someone appeared from a bush. I got really scared. I didn't know who it was. I ran until my friend's house and told her that someone was following me. We called the police, but they couldn't find anyone. It's still a mystery to me, who this person was.


ez jó :) fordítónak nem szabad hibáznia;)

2011. febr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!Így ezekből összeraktam!Pár hiba lett benn.De 5-ös lett:) Köszike:))
2011. febr. 4. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!