Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik a legjobb tanulási módszerek?

Mik a legjobb tanulási módszerek?

Figyelt kérdés
9.es lány vagyok és anya azt akarja, hogy mindenből csak 5-ösöket hozzak. Én pedig nem tudom, hogyan érhetném ezt el, hogyan vegyem rá magam a tanulásra és hogy ragadnak meg bennem legjobban az információk itthon tanulás közben. Ha kikapcsolok mindent, akkor azon jár az eszem, hogy vajon kaptam-e értesítést facebookon, vajon a barátnőim most merre lehetnek meg ilyenek..ha meg bekapcsolva hagyom a gépet vagy a tvt akkor arra figyelek:S nem tudom, hogy koncentráljak segítsetek lécci, mert félévkor is voltak ketteseim ráadásul most sokat hiányoztam és pótolnom kell!
2011. febr. 6. 13:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem probalj meg egy olyan szobaban tanulni, ahol nincs se TV, se szamitogep, igy talan nem erzed a kisertest.

Ezen kivul megprobalhatnal valakivel egyutt tanulni, persze csak akkor ha tenyleg tanultok, es nem dumaljatok el az idot. Nekem az sokat segitett ha lattam hogy mas is tanul, mivel az engem is kesztetett arra hogy tanuljak.

Esetleg elmehetnel konyvtarba tanulni, ott nincs se TV, se szamitogep a kozelben, es akik ott vannak, nagyreszt szinten tanulnak.

2011. febr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Legyen csönd körülötted. Olvasd el az anyagot, kijelölővel húzd alá a lényeget. A tankönyv szélére írd ki a kulcsszavakat. A kulcsszók alapján próbáld meg félhangosan elmondani a lecke tartalmát. A fogalmakat pontosan tanuld meg. Írj magadnak néhány kérdést, amit akár már te is meg tudsz ezentúl válaszolni. Ha valamely szónak nem érted a jelentését, nézz utána lexikonban, neten stb. Akard megérteni a teljes anyagot. Ha ez sikerült, meglátod tovább is fogod adni. Ha sok fogalom van, azokat külön is dünnyögd el félhangosan magadban.

Néha nem árt az egészről egy külön vázlatot is írni.

Sok sikert!

2011. febr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

hát én 8.-os vagyok, és az ország legjobb iskolájában (Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Iskola és Gimnázium) vagyok kitűnő (és biztos, hogy gimibe is felvesznek, mert már kiszámoltuk, hogy 200-ból 200 pontom lett, ami igazából 310 lenne, csak ugye a max az 200.....), úgyhogy megosztok veled pár tippet.


1. Ha magolós a tantárgy

Ebben az esetben legyen sok fehér lapod és először olvasd el a leckét (én ezt el szoktam hagyni, mert már úgy is megy nekem). Azután ha megértetted, akkor RÉSZLETES vázlatot írják, amibe mindent beleírsz, persze logika szerint, tehát sok-sok nyíllal meg következtetéssel stb... Ezután írsz egy másik vázlatot, amiben csak a KULCSSZAVAK vannak és innen elmondod a leckét. (én a másodikat már meg sem csinálom, mert már az első elkészítése után minden a fejemben van, de neked még nem ajánlom, mert gondolom először fogod ezt így csinálni). Ha már el tudtad mondani, akkor vegyél elő egy másik tantárgyat, amiben nem kell megtanulni semmit, pl matek és azt csináld kb 30 percig, majd próbáld meg újra elmondani a magolós tantárgy leckéjét. Ha el tudod mondani, akkor jöhet a többi tantárgy, de ha azokkal végeztél, akkor is mondd el még egyszer. Ha nem tudtad elmondani, akkor nézd át újra, megint mondd el, megint jöhet a matek vagy valamilyen ilyesmilyen tantárgy és megint innen jön az, hogy utána el tudtad-e mondani.


2. Ha nem magolós (matek, fizika, talán még kémia is)

Na, ezekben csak az a lényeg, hogy megértsd a logikáját és megtanuld a képleteket. A tankönyvben mindent leírnak (általában), azt olvasd el és csinálj néhány feladatot (a magyarázat után mindig van ahoz kapcsolódó feladat). Ha úgy érzed, megértetted, akkor ennyi, ha nem, akkor meg olvasd át még egyszer, esetleg nézz meg más könyvet. Addig olvasgass róla és addig elemezd, míg meg nem érted. Fizikában sé kémiában fontos, hogy megtanuld a törvényeket és a definíciókat, ezeket úgy tanuld meg, hogy mindig tudj rá felelni, ha kérdeznek. Mindig gyakorolj!


3. Nyelv

Hát ezt nehéz most megmondani, hogy hogyan tanuld...... megtanulod a szavakat és megérted a nyelvtant. Próbálj meg szöveget alkotni és kérj meg valakit, hogy nézze meg, hogy jó-e. Mást nem tudok mondani....


Szerintem ez a 3 fajta van, de hah még van kérdésed, válaszolok. Remélem segítettem, mert én így szoktam tanulni... (mondjuk matek, fizika, kémia, angol, ezekre egyáltalán nem tanulok, mert mindent tudok, amit kérdezhetnek, de természetesen gyakorolok versenyfeladatokat...) Én ezekkel a módszerekkel lettem színötös 7. félév, év vége és 8. félévkor... előtte, 6.-ban is csak az ének volt 4-es (hehehe... a hangom egy picit nagyon rossz), 5.-ben meg akkor váltottam iskolát (egy nagyon gyengéből az ország legjobb isijéba), úgyhogy még szokatlan volt, alsóban meg szintén kitűnő voltam. Mindig így tanultam... úgyhogy szerintem ha sok időt szánsz rá, mint én, akkor 2-3 év és te is a legjobbak között leszel!


A számítógépet meg a stb-t illetően pedig csak azt tudom mondani, hogy ne érdekeljen, hogy rádírtak-e a facebook-on meg minden. Nem mindegy? Nem mindegy, hogy most éppen mit csinálnak? Nem mindegy hogy kaptál-e értesítést? Majd a tanulás után megnézed. Nekem nincs is facebook-on, se msn-en, se iwiw-en, se myvip-en, semmim. van egy e-mail címem, este megnézem, hogy írtak-e valamit. nem érdekel, hogy pont akkor mit csinálnak. minek? úgyis találkozunk következő nap/hétfőn (ha hétvége van). Próbálj meg így gondolkodni és minden menni fog. A TV-ben meg nincs semmi értelmes. úgyhogy azt sem érdemes nézni... próbáld meg ezt megérteni...


Remélem segítettem és sok sikert kívánok!

14/L

2011. febr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
30%
mekkora STRÉBER az előző!! te jóó égXD:S sok idő elolvasni szte az anyagot,aztán vázlatot irni stb.én gyorsan bemagolom azt kész mint a mákostészta stohl andrást.
2011. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
drága 14 éves kicsilány,el kell szomorítanom téged: nagyon sokan kitűnőek ált.suliban! úgyhogy ne legyél ilyen nagyképű,mert a gimiben így könnyen a wc-be dugják a nagyok a fejed. majd ha az egyetemen leszel ilyen kis ügyes akkor dicsekedj,addig felesleges,én is kitűnő voltam annó..
2011. febr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Az elozonek: szerintem a 14 eves lany egesz jo tippeket adott a tanulassal kapcsolatban. Ha a kerdezo ezzel a modszerrel tanulna, valoszinuseggel jobb jegyeket is kapna (es pont errol szolt a kerdes is).

Ha valaki kemenyen megdolgozott a jegyeiert, akkor miert baj ha buszke ra?

2011. febr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
20:01-esnek: Ja, bocs hogy zavar, hogy miket értem el. Egyébként meg kiemelném azt, hogy az ország legerősebb, legjobb iskolájában. (felmérések alapján). majd írok neked, ha gimiben megkapom az első félévi és év végi bizimet! sőt, ha akarod egyetemen sem felejtelek el... vagy talán csak azért írtad, mert féltékeny vagy? hogy eddig is kitűnő voltam és ezután is az leszek??? mert én szívesem megírom majd neked az későbbi eredményeimet! ha igazán akarod, privibe írd meg, hova küldjem!!! esküszöm megteszem! majd ha esetleg ötösért kell valamikor felelnem, akkor rád gondolok, jó? és melyik iskolában tanultál? mert nem azt mondtam, hogy nem sokan kitűnőek, hanem pont az volt a célom ezeknek a leírásával, hogy a kérdezőt biztassam, hogy ő is lehet ilyen jó. Egyébként meg miért ne lehetnék büszke az elért eredményeimre? ez nem is igazán büszkeség. de nem akarom leírni az összes versenyeredményemet, mert még megint lenagyképűznél.....
2011. febr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszi a sok segítséget de ne vitatkozzatok egy 14 évessel majd ha a sors úgy hozza tanul a reakciókból is nem csak a könyvekből:)
2011. febr. 7. 22:54
 9/15 A kérdező kommentje:
de egyébként nagyon jó tippeket kaptam tőle is és a többiektől is köszi!
2011. febr. 7. 22:57
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
köszi! és szívesen segítettem... majd írd meg, ha jobb leszel!
2011. febr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!